X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

w MBK 1 lutego 2007

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2007 22:00
Witam w lutym i to... z książką na stole, liczącą 511 stron. Lemur - tak wdzięczną nazwę ma nowa seria Świata Książki i dziś ją zaprezentujemy wraz z
Audio

Witam w lutym i to ... z książką  na stole, liczącą 511 stron. Lemur - tak wdzięczną nazwę ma nowa seria Świata Książki i dziś ją zaprezentujemy wraz z jej redaktorem - panem PAWŁEM LIPSZYCEM. Tomem otwierającym serię jest "Niania i góra lodowa" Ariela Dorfmana. Dodam, że seria jest zarezerwowana dla współczesnej beletrystyki światowej. Jest to więc rodzaj odpowiednika serii, którą mieliśmy okazję przybliżać Państwu - Nowa Proza Polska / Głowacki, Pilch, Grynberg /.

- A zatem, posłuchajmy tym razem, co słychać w najnowszej literaturze światowej.

- Co natomiast słychać w Teatrze im. H.Modrzejewskiej w Legnicy, tego dowiemy się od dyrektora tego teatru - JACKA GŁOMBA, z którym połączę się na parę minut. Już wiem, że przygotowuje on bardzo atrakcyjny festiwal.

Zapraszam.

P.S. To jest zapowiedź z cyklu" "Spróbujmy jeszcze raz". Audycja została przygotowana na 1.02 z powodu przedłużającego się meczu, przeniesiona na 5.02.

Baszka Marcinik.

...a w finale wydania - 14 fragment "naszej" powieści czyli PAWŁA HUELLE "Ostatniej Wieczerzy". Poznajemy właśnie przebieg zdarzeń, towarzyszących o poranku jednemu z czterech bohaterów powieści - doktorowi Lewadzie - wybierającemu się na "teatralną sesję" z Pohańczy, gdzie mieszka na odludziu, do miasta / podobnego do Gdańska /.

Czytaj także

Kresy, lasy, doły. Ukraina w śmiertelnej obławie

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2007 11:21
Odojewski nie jest politykiem, jest pisarzem, który musi zmierzyć się z własną prawdą i prawdę tę wyrazić inaczej niż badacze Instytutu Pamięci Narodowej, polscy i ukraińscy historycy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Literackie COGITO

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2009 12:53
Jury Nagrody Mediów Publicznych COGITO w dziedzinie literatury pięknej, w składzie: Julia Hartwig (przewodnicząca), Jerzy Jarzębski, Adam Pomorski, Iwona Smolka, Piotr Wojciechowski wyłoniło 25 książek nominowanych do Nagrody COGITO. Laureat zostanie ogłoszony 14 września 2009 r. podczas uroczystej gali transmitowanej w TVP1, TVP Kultura i Programie 1 Polskiego Radia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Internetowa czytelnia Google

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2009 05:05
„W internecie znajduje się zaledwie kilkanaście procent zasobów światowej wiedzy i kultury. Nie możemy pozwolić, by to wszystko się marnowało”- w taki sposób Google tłumaczy swój pomysł na uruchomienie programu Book Search, czyli wielkiej internetowej czytelni. Najwięcej zastrzeżeń wywołuje jednak poszanowanie praw autorskich, których łamania dopuszcza się internetowy gigant.
rozwiń zwiń

Czytaj także

„Teatry Warszawy 1939"

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2009 20:10
O świetnej książce Tomasza Mościckiego zatytułowanej „Teatry Warszawy 1939".
rozwiń zwiń