w mbk 4 kwietnia 2007

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2007 22:00
MARIUSZ TRELIŃSKI - MARIUSZ TRELIŃSKI - MARIUSZ TRELIŃSKI - MARIUSZ TRELIŃSKI - MARIUSZ TRELIŃSKI - w MBK. Nareszcie!

Po wielu miesiącach przerwy udało nam się spotkać ponownie w studiu, by spokojnie porozmawiać o sztuce, o operze, o nowej jego wizji "Króla Rogera" Karola Szymanowskiego. Spokojnie - nie do końca - bo reżyser jest jak "żywe srebro". Mam nadzieję, że mikrofon za nim podążał:) Nie muszę chyba dodawać, że jest jednym z moich ulubionych twórców teatralnych choć sam uważa się przede wszystkim za filmowca.

"Król Roger" w Operze Wrocławskiej. Premiera odbyła się pod koniec ubiegłego tygodnia, a Mariusz Treliński już pracuje nad nowymi dziełami i to cieszy mnie bardzo, sądzę, że nie tylko mnie.

Zapraszam.

Baszka Marcinik.

 

... a w finale wydania - 49 fragment powieści PAWŁA HUELLE, pt. "Ostatnia Wieczerza". Nstępny fragment - we wtorek, po Świętach, bo jutro - Wielki Czwartek - dzień upamiętniający Ostatnią Wieczerzę - a więc u nas - rozmowa o tejemnicy tej "najważniej kolacji w dziejach Kosmosu". Zapraszam już dziś na spotkanie z Pawłem Huelle i księdzem Krzysztofem Niedałtowskim. Spróbujemy rozwinąć te wątki, które zostały zaledwie zaznaczone podczas premiery książki Pawła Huelle w Studiu im. A.Osieckiej.

Czytaj także

Komu potrzebna jest opera?

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2009 13:12
Do najczęściej powtarzanych nekrologów XX stulecia należy sakramentalne już „opera umarła”. Z drugiej strony to właśnie na jej zgliszczach swe najwybitniejsze dzieła stworzyli tacy wizjonerzy współczesnego teatru, jak Robert Wilson czy Heiner Goebels.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Głosy w sprawie "Borysa Godunowa"

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2009 13:27
Kontrowersyjny "Borys Godunow" (30.10.2009) otworzył nowy sezon (epokę?) w warszawskiej Operze Narodowej. O znaczenie spektaklu zapytaliśmy samych twórców.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Po drugiej stronie życia

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2010 10:20
Jedna z najpopularniejszych oper Giuseppe Verdiego – „Traviata” trafiła do repertuaru Teatru Wielkiego-Opery Narodowej. Spektakl wyreżyserował Mariusz Treliński, który główne partie solowe powierzył Aleksandrze Kurzak i Andrzejowi Dobberowi. Zobacz wideo z konferencji prasowej i próby!
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Traviata" w Operze Narodowej

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2010 11:11
Spektakl w reż. Mariusza Trelińskiego będzie miał premierę 25 lutego.
rozwiń zwiń