X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Złoty Yorick i inne nagrody

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2018 22:15
Złoty Yorick nie jest jedyną nagrodą wręczaną na Festiwalu Szekspirowsikm w Gdańsku. Podczas 22. edycji festiwalu trzyosobowe jury oceniało przedstawienia SzekspirOFF-a.
Audio
  • MBK prosto z Gdańska (Magazyn bardzo kulturalny/Trójka)
Barbara Marcinik
Barbara MarcinikFoto: Antonija Putic

W tym wydaniu MBK, podsumowującym festiwal, rozmawialiśmy m.in. o laureatach, nie wykluczyliśmy także możliwości spotkania się z nimi samymi, choć Gala w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim oraz bankiet po niej stanowiły pewną przeszkodę w doprowadzeniu ich do naszego studia na dziedzińcu GTS. Niemniej zaprosiliśmy także i innych gości festiwalu: reprezentantów obu zespołów jurorskich i Iwonę Zając, która wraz ze studentami ASP w Gdańsku stworzyła kolorowy mural w mrocznym przejściu podziemnym pod Powalem Przedmiejskim i Okopową.

"Hamlet" w reżyserii Grzegorza Brala (fot. mat. prasowe) "Hamlet" w reżyserii Grzegorza Brala (fot. mat. prasowe)

Spotkaliśmy się również z dyrektorem festiwalu i GTS – prof. Jerzym Limonem oraz z kierującego nurtem off Krzysztofem Grabowskim. Oba festiwalowe nurty maja charakter międzynarodowy, natomiast nagroda Złotego Yoricka przyznawana jest wyróżnionemu polskiemu spektaklowi szekspirowskiemu.

Prof. Jerzy Limon (fot. Antonija Putic) Prof. Jerzy Limon (fot. Antonija Putic)

W tym roku nominowano do tej nagrody dwa przedstawienia: "Hamlet – komentarz" Teatru Pieśni Kozła i "Makbet" Agaty Dudy-Gracz z Teatru Capitol, oba – z Wrocławia.

Krzysztof Grabowski Krzysztof Grabowski

22. Festiwal Szekspirowski kończy się, Lato z Szekspirem w GTS natomiast trwa. W jego finale zostanie jeszcze pokazany "Zakochany Szekspir", koprodukcja Teatru Wybrzeże i GTS.

"Makbet" w reżyserii Agaty Dudy-Gracz (foto: mat. prasowe) "Makbet" w reżyserii Agaty Dudy-Gracz (foto: mat. prasowe)

Rozpoczął się sierpień, a to tradycyjnie w MBK miesiąc Gdańska, wątki zatem gdańskie będą powracały. Lata ubywa, ale szczęśliwie sierpnia jeszcze sporo przed nami.

***

Tytuł audycji: Magazyn bardzo kulturalny
Prowadzi: Barbara Marcinik
Wydawca: Wojciech Dorosz
Data emisji: 5.08.2018
Godzina emisji: 21.09

Czytaj także

Z festiwalu na festiwal

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2018 22:00
Z Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach – na Festiwal Szekspirowski w Gdańsku, a po drodze – Sopockie Lato Teatralne.
rozwiń zwiń

Czytaj także

22. Festiwal Szekspirowski ropoczęty

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2018 22:00
Został zainaugurowany 27 lipca musicalową wersją "Romea i Julii", atrakcyjnym widowiskiem, zaprezentowanym na scenie Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego, pod otwartym dachem i… w 3D.
rozwiń zwiń