X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Nasłuchiwanie Niepodległość" – zaczynamy!

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2018 22:15
Rok stulecia Niepodległości owocuje różnymi projektami i ich realizacjami. W Trójce ogłosiliśmy konkurs na słuchowisko, którego rozstrzygnięcie – niebawem.
Audio
  • "Nasłuchiwanie Niepodległość" – zaczynamy! (Magazyn bardzo kulturalny/Trójka)
Teatr Miniatura Wieloryb
Teatr Miniatura "Wieloryb"Foto: Piotr Pędziszewski/mat. prasowe

Teatr Miniatura "Wieloryb" Teatr Miniatura "Wieloryb"

Teatr Miniatura "Wieloryb" Teatr Miniatura "Wieloryb"

Laureaci zostaną naturalnie przedstawieni, tymczasem obraduje wieloosobowe jury. Rozmowy z jurorami przedstawiamy w środowym wydaniu Do Południa (Mariusz Cieślik) oraz w MBK. My, zaprosiliśmy reżysera – Wawrzyńca Kostrzewskiego, z którym mieliśmy okazję spotykać się już, a to podczas naszej eksperymentalnej lektury : "Wesela" ( "Reżyserzy czytają "Wesele"), a to, rozmawiając o Teatrotece ("Walizka"), a to – wreszcie – spotykając się w Międzyzdrojach ("La la Poland"). Komentując nasz konkurs, zarazem przypomnieliśmy sylwetkę jurora.

Teatr Miniatura "Wieloryb" Teatr Miniatura "Wieloryb"

Tymczasem, 16 września, w Teatrze Miniatura w  Gdańsku odbyła się nietypowa premiera, bo w tym teatrze dla młodszego widza, zrealizowana z myślą o widzu …dorosłym. Wcześniej Miniatura zaprosiła obok nastoletnich widzów, także tych starszych, na słynnego "Remusa" wg Aleksandra Majkowskiego, w reżyserii Remigiusza Brzyka.

Teatr Miniatura "Wieloryb" Teatr Miniatura "Wieloryb"

Tym razem do Miniatury został zaproszony dyrektor Teatru im. H. Modrzejewskiej w Legnicy – Jacek Głomb, po to, by zmierzyć się z adaptacją powieści – hybrydy sprzed 20 lat – "Wieloryba" Jerzego Limona, napisanej pod pseudonimem "Helena Szymańska". Po premierze spotkaliśmy się z reżyserem, scenografką – Małgorzatą Bulandą, autorem adaptacji – Romualdem Wiczą–Pokojskim oraz z gościem zza granicy, zaprzyjaźnionym zarówno z legnickim teatrem, jak i z Miniaturą – Andro Enikidze – dyrektorem Państwowego Teatru Dramatycznego w Batumi.

Teatr Miniatura "Wieloryb" Teatr Miniatura "Wieloryb"

Z autorem powieści – Jerzym Limonem – rozmawialiśmy w studiu Trójki. "Wieloryb" jest w repertuarze Miniatury, a audycji przedstawiliśmy o nim rozmowy.


Wawrzyniec Kostrzewski i Barbara Marcinik Wawrzyniec Kostrzewski i Barbara Marcinik

Warto zwrócić uwagę, że po raz pierwszy odkąd zajmujemy się Noblem literackim (od 1994 roku), w tym – noblowskim – tygodniu nie komentujemy literackiej Nagrody Nobla, gdyż nie została przyznana.

***

Tytuł audycji: Magazyn bardzo kulturalny 
Prowadzi: Barbara Marcinik 
Wydawca: Wojciech Dorosz 
Data emisji: 7.10.2018 
Godzina emisji: 21.08

Czytaj także

Przedstawiamy finalistów Talentów Trójki

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2018 22:15
To trzecie i ostatnie już wydanie MBK, które było zdominowane przez konkurs Talenty Trójki 2018.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bardzo kulturalne "Dożynki"

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2018 22:00
Za tydzień na naszej półkuli będzie jesień, czas zebrać więc plony tego lata. Sporo wędrowaliśmy i z każdej wyprawy przywoziliśmy dźwiękowe obrazki. W tym wydaniu MBK przeglądamy je, co nie znaczy, że będą one opowiadały o tym, co za nami, w każdym razie, nie tylko o tym.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stefan Chwin – spotkanie po latach

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2018 22:00
"Polacy, nic się nie stało", "Wiedeńska miłość", Róża Zbawienia” - to tylko kilka nowych tytułów.
rozwiń zwiń