X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Piotr Fronczewski o Januszu Głowackim

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2018 21:15
Piotr Fronczewski i Janusz Głowacki poznali się w latach 70. i o ich wieloletniej znajomości oraz wzajemnej sympatii, czyli o sprawach najprostszych, rozmawialiśmy.
Audio
  • Piotr Fronczewski o Januszu Głowackim (Magazyn bardzo kulturalny/Trójka)
Janusz Głowacki
Janusz GłowackiFoto: Hanna Prus

Od poniedziałku, 15 października, mamy szansę słuchać w Trójce wyjątkowego głosu i jedynej w swoim rodzaju interpretacji prozy Janusza Głowackiego. Piotr Fronczewski przyjął bowiem nasze zaproszenie do czytania fragmentów ostatniej książki "Bezsenność w czasie karnawału". Będzie on także gościem specjalnym tego wydania MBK.

Piotr Fronczewski Piotr Fronczewski (fot. Wojciech Dorosz/PR)

Piotr Fronczewski i Janusz Głowacki poznali się w latach 70. i o ich wieloletniej znajomości oraz wzajemnej sympatii, czyli o sprawach najprostszych, będziemy rozmawiali. Czasem dobrze jest przypomnieć sobie, że motorem życia na ziemi nie jest wyłącznie walka. Premiera książki Janusza Głowackiego odbyła się 15 października, a jednym z jej gości był profesor Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie – Józef Opalski i jego także łączyła z "Głową" wieloletnia zawodowa znajomość. Będzie też w tym wydaniu MBK krótka rozmowa nagrana z profesorem podczas wieczoru premiery książki.

XIX Ogólnopolski Festiwal Sztuki Reżyserskiej Interpretacje (mat. promocyjne) XIX Ogólnopolski Festiwal Sztuki Reżyserskiej Interpretacje (mat. promocyjne)

Ingmar Villqist Ingmar Villqist (fot. mat. prasowe)

12 listopada natomiast, w Katowicach rozpocznie się XIX Ogólnopolski Festiwal Sztuki Reżyserskiej Interpretacje. Patronujemy w tym roku Interpretacjom, zatem już na trzy tygodnie przed ich rozpoczęciem przygotowujemy się do nich. Połączyliśmy się z Radiem Katowice, gdzie naszym gościem był dyrektor festiwalu, dramatopisarz i reżyser – Ingmar Villqist.

Program tego festiwalu jest  bogaty, stworzony z myślą o młodych reżyserach nie tylko teatralnych. I tak, odbędą się pokazy: filmów fabularnych, dokumentalnych i krótkometrażowych oraz – oczywiście – spektakli konkursowych Teatru Telewizji, zrealizowanych w Teatrotece i w teatrach "żywego planu". W konkursie będą brały udział również słuchowiska z Teatru Polskiego Radia, m.in. ze Sceny Teatralnej Trójki. Nagrodą główną Interpretacji jest Laur Konrada (Swinarskiego). Tradycyjnie, poza konkursem, zostaną zaprezentowane przedstawienia mistrzowskie laureatów Interpretacji. W tym roku będą to spektakle Krzysztofa Warlikowskiego oraz Grzegorza Jarzyny. Ingmar Villqist zada uczestnikom festiwalu pytanie podstawowe: co oznacza dziś reżyseria?

***

Tytuł audycji: Magazyn bardzo kulturalny 
Prowadzi: Barbara Marcinik 
Wydawca: Wojciech Dorosz 
Data emisji: 21.10.2018 
Godzina emisji: 20.07 

Czytaj także

Stefan Chwin – spotkanie po latach

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2018 22:00
"Polacy, nic się nie stało", "Wiedeńska miłość", Róża Zbawienia” - to tylko kilka nowych tytułów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nasłuchiwanie Niepodległość" – zaczynamy!

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2018 22:15
Rok stulecia Niepodległości owocuje różnymi projektami i ich realizacjami. W Trójce ogłosiliśmy konkurs na słuchowisko, którego rozstrzygnięcie – niebawem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dwie nowe książki

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2018 22:00
W drugim październikowym wydaniu MBK wyjątkowo rozmawiamy o książkach. Obie to nowości wydawnicze. Pierwsza miała premierę w Teatrze Narodowym 24 września. Premiera drugiej – 15 października. Bohaterem pierwszej jest kompozytor – Stanisław Radwan. Autorem drugiej – Janusz Głowacki.
rozwiń zwiń