X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Nasłuchiwanie: Niepodległość – finał

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2018 22:00
Konkurs ogłoszony przez nas pod hasłem Nasłuchiwanie: Niepodległość – zakończony. W świątecznym wydaniu MBK spotykaliśmy się z jurorami: Dominiką Kluźniak, prof. Jackiem Kopcińskim (przewodniczący), Krzysztofem Czeczotem i Mariuszem Cieślikiem.
Audio
  • "Nasłuchiwanie Niepodległość" – finał (Magazyn bardzo kulturalny/Trójka)
Jury konkursu Nasłuchiwanie Niepodległość
Jury konkursu "Nasłuchiwanie Niepodległość"Foto: Wojciech Dorosz/Polskie Radio

Każdy z jurorów (poza Mariuszem Cieślikiem – dyrektor został obsadzony w innej roli) otrzymał zadanie: prezentacja wybranego finalisty i jego sztuki, czyli laureatów trzech nagród oraz dwóch wyróżnień. Jurorów czekała nieuchronnie także odpowiedź na pytanie, co łączy teksty finalistów? Rozmawialiśmy również o tym, w jakim stopniu poradzili sobie autorzy sztuk z zadanym tematem, z interpretacją hasła konkursu. Jeżeli powyższy opis sugeruje formalne spotkanie, uprzedzamy: było ono zaskakujące… 

Janusz Kukuła, fot. Wojciech Dorosz/Polskie Radio Janusz Kukuła, fot. Wojciech Dorosz/Polskie Radio

12 listopada rozpoczyna się w Katowicach Festiwal Sztuki Reżyserskiej Interpretacje. Dyrektor artystyczny festiwalu – Ingmar Villqist – zaprosił do konkursu, obok spektakli teatru żywego planu i przedstawień telewizyjnych TEATROTEKI, także słuchowiska Teatru Polskiego Radia. Kuratorem "sekcji" słuchowisk jest dyrektor Teatru Polskiego Radia – Janusz Kukuła. Prezentowaliśmy już w kolejnych wydaniach MBK to, co można będzie obejrzeć podczas Interpretacji. Na dzień przed ich rozpoczęciem, wraz z dyrektorem Januszem Kukułą opowiedzieliśmy o tym, czego będzie można w Katowicach posłuchać, a właśnie słuchowisko otworzy festiwal i będzie to "Warszawianka"(!) w reżyserii Wawrzyńca Kostrzewskiego. Wśród wybranych przez Teatr Polskiego Radia słuchowisk są aż trzy reprezentujące Scenę Teatralną Trójki. Wszystkie, zgodnie z ideą tegorocznego festiwalu, zostały zrealizowane przez młodych reżyserów. Trójka jest patronem Interpretacji i będzie – oczywiście – na festiwalu obecna. 


Jan A.P. Kaczmarek Jan A.P. Kaczmarek

Przez cały dzień, po serwisach informacyjnych, słuchaliśmy głosów sławnych artystów, których poprosiliśmy o odpowiedź na pytanie, jakie skojarzenia wywołuje słowo "niepodległość"? Wśród zaproszonych do wspólnego świętowania byli Anna Dymna i Jan A.P. Kaczmarek. Pani Ania Dymna jest od lat naszym częstym gościem i poprosiliśmy, by i w tym wydaniu MBK, w finale 11 listopada, przez moment z nami pozostała. Kompozytor również jest z nami od lat związany. I jego zaprosiliśmy do tego wydania "Magazynu", pamiętamy bowiem, że jest on twórcą nie tylko muzyki filmowej, ale także dużych form muzycznych, inspirowanych tematem Wolności, to m.in. "Kantata o Wolności" oraz "Oratorium 1956".


Anna Dymna w studiu Trójki prezentuje okładkę czytanej powieści, fot. K. Goleniewska/ PR3 Anna Dymna w studiu Trójki prezentuje okładkę czytanej powieści, fot. K. Goleniewska/PR3

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Magazyn bardzo kulturalny 
Prowadzi: Barbara Marcinik 
Wydawca: Wojciech Dorosz 
Data emisji: 11.11.2018 
Godzina emisji: 21.10

Czytaj także

1. nagroda w konkursie – "Nasłuchiwanie Niepodległość"

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2018 22:57
Marcin Teodorczyk – "Nie-miejsce" – świąteczna premiera na STT. 
rozwiń zwiń