X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Interpretacje – finał

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2018 22:00
Odbył się po raz dziewiętnasty – Festiwal Sztuki Reżyserskiej w Katowicach, jedyny poświęcony reżyserii, w tym roku na powrót prezentujący efekty pracy młodych reżyserów i po raz pierwszy nie tylko teatralnych.
Audio
  • Interpretacje – finał (Magazyn bardzo kulturalny/Trójka)
Męczennicy, reż. Grzegorz Jarzyna
“Męczennicy”, reż. Grzegorz JarzynaFoto: mat. prasowe

Na zdjęciu od lewej: Barbara Marcinik, Olo Walicki (juror), Krzysztof Majchrzak (juror), Ingmar Villqist (dyr. artystyczny Interpretacji), prof. Krystyna Doktorowicz (dziekan Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego, jurorka w konkursie spektakli telewizyjnych i słuchowisk), Ewa Braun (juror), Piotr Cieplak (juror)/fot. Arkadiusz Ławrywian Na zdjęciu od lewej: Barbara Marcinik, Olo Walicki (juror), Krzysztof Majchrzak (juror), Ingmar Villqist (dyr. artystyczny Interpretacji), prof. Krystyna Doktorowicz (dziekan Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego, jurorka w konkursie spektakli telewizyjnych i słuchowisk), Ewa Braun (juror), Piotr Cieplak (juror) (fot. Arkadiusz Ławrywian)

Zarówno filmy, jak i słuchowiska oraz spektakle naturalnie teatralne, także telewizyjne, były oceniane przez jurorów. W niedzielę 18 listopada po pokazie spektaklu mistrzowskiego w reżyserii Grzegorza Jarzyny (laureata Lauru Konrada 99), czyli "Męczenników" z TR Warszawa, poznaliśmy werdykty jurorów. Tegoroczny Laur Konrada zdobyła Daria Kopiec – za reżyserię spektaklu "Zakonnice odchodzą po cichu" z Teatru im. J. Kochanowskiego w Opolu.

“Wyjeżdżamy”, reż. Krzysztof Warlikowski “Wyjeżdżamy”, reż. Krzysztof Warlikowski

My natomiast podjęliśmy wyzwanie. Wyzwanie, by podczas trwania gali rozpocząć w "Magazynie bardzo kulturalnym" podsumowywanie festiwalu. Zaryzykowaliśmy też, zapraszając licznych gości. Oto oni: Anda Rottenberg i Olo Walicki  jurorzy oraz: prof. Krystyna Doktorowicz – dziekan Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego, Ingmar Villqist – dyrektor festiwalu, Roman Pawłowski – selekcjoner. O tym, co charakteryzuje młodą polską reżyserię, ale też o przeobrażaniu się Katowic, o nieprawdopodobnych wizjach i ich realizacjach, o paradoksie Miasta Ogrodów rozmawialiśmy, transmitując spotkanie z kolejnego miejsca studia festiwalowego – December Palace.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Magazyn bardzo kulturalny 
Prowadzi: Barbara Marcinik 
Wydawca: Wojciech Dorosz 
Data emisji: 18.11.2018 
Godzina emisji: 21.10

Czytaj także

Maciej Wojtyszko – między Gombrowiczem i Młynarskim

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2018 22:00
Spotkanie z profesorem Maciejem Wojtyszką rozpoczynaemy od końca, czyli od sobotniej premiery w Opera Nova w Bydgoszczy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Żel-art Jana Kantego Pawluśkiewicza

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2018 22:00
23 października w Studiu im. Agnieszki Osieckiej po raz 25 wręczono Mateusze Trójki. Statuetkę przyznaną "za całokształt" otrzymał Jan Kanty Pawluśkiewicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nasłuchiwanie: Niepodległość – finał

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2018 22:00
Konkurs ogłoszony przez nas pod hasłem Nasłuchiwanie: Niepodległość – zakończony. W świątecznym wydaniu MBK spotykaliśmy się z jurorami: Dominiką Kluźniak, prof. Jackiem Kopcińskim (przewodniczący), Krzysztofem Czeczotem i Mariuszem Cieślikiem.
rozwiń zwiń