Interpretacje – finał

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2018 22:00
Odbył się po raz dziewiętnasty – Festiwal Sztuki Reżyserskiej w Katowicach, jedyny poświęcony reżyserii, w tym roku na powrót prezentujący efekty pracy młodych reżyserów i po raz pierwszy nie tylko teatralnych.
Audio
  • Interpretacje – finał (Magazyn bardzo kulturalny/Trójka)
Męczennicy, reż. Grzegorz Jarzyna
“Męczennicy”, reż. Grzegorz JarzynaFoto: mat. prasowe

Na zdjęciu od lewej: Barbara Marcinik, Olo Walicki (juror), Krzysztof Majchrzak (juror), Ingmar Villqist (dyr. artystyczny Interpretacji), prof. Krystyna Doktorowicz (dziekan Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego, jurorka w konkursie spektakli telewizyjnych i słuchowisk), Ewa Braun (juror), Piotr Cieplak (juror)/fot. Arkadiusz Ławrywian Na zdjęciu od lewej: Barbara Marcinik, Olo Walicki (juror), Krzysztof Majchrzak (juror), Ingmar Villqist (dyr. artystyczny Interpretacji), prof. Krystyna Doktorowicz (dziekan Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego, jurorka w konkursie spektakli telewizyjnych i słuchowisk), Ewa Braun (juror), Piotr Cieplak (juror) (fot. Arkadiusz Ławrywian)

Zarówno filmy, jak i słuchowiska oraz spektakle naturalnie teatralne, także telewizyjne, były oceniane przez jurorów. W niedzielę 18 listopada po pokazie spektaklu mistrzowskiego w reżyserii Grzegorza Jarzyny (laureata Lauru Konrada 99), czyli "Męczenników" z TR Warszawa, poznaliśmy werdykty jurorów. Tegoroczny Laur Konrada zdobyła Daria Kopiec – za reżyserię spektaklu "Zakonnice odchodzą po cichu" z Teatru im. J. Kochanowskiego w Opolu.

“Wyjeżdżamy”, reż. Krzysztof Warlikowski “Wyjeżdżamy”, reż. Krzysztof Warlikowski

My natomiast podjęliśmy wyzwanie. Wyzwanie, by podczas trwania gali rozpocząć w "Magazynie bardzo kulturalnym" podsumowywanie festiwalu. Zaryzykowaliśmy też, zapraszając licznych gości. Oto oni: Anda Rottenberg i Olo Walicki  jurorzy oraz: prof. Krystyna Doktorowicz – dziekan Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego, Ingmar Villqist – dyrektor festiwalu, Roman Pawłowski – selekcjoner. O tym, co charakteryzuje młodą polską reżyserię, ale też o przeobrażaniu się Katowic, o nieprawdopodobnych wizjach i ich realizacjach, o paradoksie Miasta Ogrodów rozmawialiśmy, transmitując spotkanie z kolejnego miejsca studia festiwalowego – December Palace.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Magazyn bardzo kulturalny 
Prowadzi: Barbara Marcinik 
Wydawca: Wojciech Dorosz 
Data emisji: 18.11.2018 
Godzina emisji: 21.10

Czytaj także

Maciej Wojtyszko – między Gombrowiczem i Młynarskim

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2018 22:00
Spotkanie z profesorem Maciejem Wojtyszką rozpoczynaemy od końca, czyli od sobotniej premiery w Opera Nova w Bydgoszczy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Żel-art Jana Kantego Pawluśkiewicza

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2018 22:00
23 października w Studiu im. Agnieszki Osieckiej po raz 25 wręczono Mateusze Trójki. Statuetkę przyznaną "za całokształt" otrzymał Jan Kanty Pawluśkiewicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nasłuchiwanie: Niepodległość – finał

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2018 22:00
Konkurs ogłoszony przez nas pod hasłem Nasłuchiwanie: Niepodległość – zakończony. W świątecznym wydaniu MBK spotykaliśmy się z jurorami: Dominiką Kluźniak, prof. Jackiem Kopcińskim (przewodniczący), Krzysztofem Czeczotem i Mariuszem Cieślikiem.
rozwiń zwiń