X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Boskie: Komedia i Sandra Korzeniak

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2018 12:06
11 Międzynarodowy Festiwal Teatralny Boska Komedia w Krakowie zakończył się drugim pokazem konkursowego spektaklu z Teatru Polonia w Warszawie w reżyserii Magdy Umer – "Zapiski z wygnania".
Audio
  • Boskie: Komedia i Sandra Korzeniak (Magazyn bardzo kulturalny/Trójka)
Sandra Korzeniak w studiu radiowej Trójki
Sandra Korzeniak w studiu radiowej Trójki Foto: Wojciech Dorosz/Polskie Radio

Znane są już werdykty międzynarodowego jury, gdyż ujawniane są one w przeddzień zakończenia Festiwalu. Nagród na Boskiej Komedii przyznaje się wiele, wszystkich laureatów naturalnie nie przedstawiliśmy, ale opowiedzieliśmy natomiast, co wydarzyło się w ostatnich dniach Festiwalu, kiedy to nade wszystko przyjechał do Krakowa Nowy Teatr z Warszawy, po to, by w konkursie pokazać spektakl w reżyserii Krzysztofa Warlikowskiego, p.t.. "Wyjeżdżamy". W części pierwszej więc tego wydania - relacja z zakończenia Boskiej Komedii 2018.

<<< Lista laureatów 11. Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Boska Komedia w Krakowie >>>

11. Międzynarodowy Festiwal Teatralny Boska Komedia 2018 11. Międzynarodowy Festiwal Teatralny Boska Komedia 2018

W części drugiej zaprosiliśmy na spotkanie z Sandrą Korzeniak. Aktorka wystąpiła na Boskiej Komedii, grając solowy koncert z zespołem Teatru Śląskiego w Katowicach (takiej metafory użył Jacek Sieradzki w tegorocznym Subiektywnym spisie aktorów teatralnych) czyli "Pod presją" w reżyserii Mai Kleczewskiej. W ubiegłym tygodniu Teatr Powszechny w Warszawie dał premierę "Bachantek" w reżyserii Mai Kleczewskiej. Sandra Korzeniak wystąpiła tam w roli Dionizosa. Słynna Marylin ze spektaklu Krystiana Lupy wraca po niejakiej przerwie do teatru i była gościem specjalnym tego wydania MBK.

Sandra Korzeniak i Baszka Marcinik (foto: Wojciech Dorosz/Polskie Radio) Sandra Korzeniak i Baszka Marcinik (foto: Wojciech Dorosz/Polskie Radio)

W trzeciej części wydania zaprosiliśmy do Poznania, wspólnie z Teatrem Polskim i Nowym. Oba teatry upamiętnia setna rocznicę Powstania Wielkopolskiego. Na telefonicznym pomoście spotkaliśmy się z dramaturgiem premiery w Nowym Michałem Pabianem oraz z reżyserem premiery w Polskim – Jakubem Skrzywankiem. "Asymilacja" i "27 Grudnia" - to tytuły ostatnich w 2018 roku premier w obu teatrach.

Obchody rocznicy Powstania Wielkopolskiego w Poznaniu (27.12.1938) Obchody rocznicy Powstania Wielkopolskiego w Poznaniu (27.12.1938)

***

Tytuł audycji: Magazyn bardzo kulturalny 
Prowadzi: Barbara Marcinik
Wydawca: Wojciech Dorosz
Data emisji: 16.12.2018 
Godzina emisji: 21.09

Czytaj także

"Odmowa" w PGS

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2018 14:00
Nowy sezon w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie rozpoczęty. Po dłuższej przerwie powracamy do galerii, tym razem na wernisaż wystawy fotograficznej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jan Klata w Petersburgu

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2018 22:00
Grudzień 2018 otworzyliśmy "mocnym akcentem". Mocnym głosem przemawia bowiem zawsze reżyser Jan Klata.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Biblia – tryptyk w Nowym Teatrze

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2018 22:00
Michał Zadara, reżyser słynący z nowych odczytań starych dzieł, rozpoczął na początku ubiegłego sezonu teatralną lekturę Biblii i rozpoczął od początku, czyli od Księgi Genesis (Pięcioksiąg Mojżesza).
rozwiń zwiń