X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Piękny umysł

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2019 22:00
Piękny, bo piękny po prostu, choć to nawiązanie do tytułu słynnej książki i znanego filmu. A do tego inne, same pozytywne, cechy – uroda nie tylko na ekranie i fotografii, wdzięk, poczucie humoru oraz szacunek do rozmówcy. Tym charakteryzuje się gość specjalny wydania – Aleksandra Konieczna.
Audio
  • Aleksandra Konieczna gościem Barbary Marcinik (Magazyn bardzo kulturalny/Trójka)
Aleksandra Konieczna
Aleksandra KoniecznaFoto: Wojciech Dorosz/PR

Obserwowaliśmy jej role w TR Warszawa od 2000 roku, ale występowała także w innych warszawskich teatrach: Współczesnym i Dramatycznym. W TR również reżyserowała. Używamy tu czasu przeszłego, gdyż zniknęła z teatralnych scen ponad dwa lata temu. Co takiego wydarzyło się? Poza tym wydarzyło się wiele dobrego. Co rola… filmowa, to sukces. Nie było ich wiele ostatnio, za to spektakularne. Aleksandra Konieczna najważniejsze nagrody otrzymała za kreację, jaką stworzyła w "Ostatniej rodzinie" (Jana P. Matuszyńskiego), także drugoplanowa rola w "Jak pies z kotem" (Janusza Kondratiuka) została już uhonorowana nagrodą w Gdyni, a teraz nominowana jest Aleksandra Konieczna za nią do Polskich Nagród Filmowych – Orłów (bieżące informacje na ten temat w audycjach Rika Jaźwińskiego). Ale… szczęśliwie jest jeszcze Teatr Telewizji. I z tego nie zrezygnowała, co więcej – zagrała ostatnio też w spektaklu TEATROTEKI, czyli teatrze telewizyjnym, powstającym poza Teatrem TVP, w Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych. Słowem – gość specjalny wydania jest gościem wymarzonym!


Baszka Marcinik i Aleksandra Konieczna Baszka Marcinik i Aleksandra Konieczna (fot. Wojciech Dorosz/PR)

Zaczynamy wszak MBK krótką rozmową z Oleną Leonenko-Głowacką. Od 18 marca, ok. 11.50, będziemy prezentowali wybrane felietony Janusza Głowackiego z tomu "Jak być kochanym". Olena, pracując na tą edycją, szukała tekstów, które nie zostały opublikowane ani w "Jak być kochanym" w 2005 roku, ani też w żadnym innym tomie autora "Antygony w Nowym Jorku". To wprowadzenie Oleny Leonenko może okazać się przydatne podczas słuchania kolejnych felietonów. Olena również jest autorką muzyki towarzyszącej lekturze.


Olena Leonenko-Głowacka Olena Leonenko-Głowacka (fot. Wojciech Dorosz/PR)

W finale wydania spotykamy się z p.o. dyrektor Instytutu Teatralnego – Dorotą Buchwald, kurator 39. Warszawskich Spotkań Teatralnych. Te – od 4 kwietnia. My już zaczynamy przygotowania do największego przeglądu polskiego teatru roku poprzedzającego w Warszawie. Wybory naszego gościa mogą wydać się nieoczywiste, tym bardziej – interesujące. Na tegorocznych WST będziemy mieli naturalnie także szansę zobaczyć najsłynniejsze przedstawienia 2018.


Dorota Buchwald (fot. Wojciech Dorosz/PR) Dorota Buchwald (fot. Wojciech Dorosz/PR)

"Kobiece" wydanie MBK.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji!

***

Tytuł audycji: Magazyn bardzo kulturalny 
Prowadzi: Barbara Marcinik
Wydawca: Wojciech Dorosz
Data emisji: 17.03.2018 
Godzina emisji: 21.08

Czytaj także

Tym razem: "Jak być kochaną"

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2019 22:15
Przed miesiącem zatytułowaliśmy wydanie MBK: "Jak być kochanym". Tematem Magazynu był bowiem, ukazujący się pod koniec stycznia, tom felietonów Janusza Głowackiego pod tym właśnie tytułem (patrz: MBK z 27 stycznia).
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Thais" – opera zapoznana

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2019 22:00
Premiera opery Julesa Masseneta (libretto – Louis Gallet) w Operze Bałtyckiej – jak zapewniają twórcy – jest pierwszą w Polsce od około stu lat.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Anna Dymna oraz miłe i niemiłe tematy

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2019 22:00
Anna Dymna przed tygodniem przybyła do nas po to, by zaprosić słuchających Trójki na jubileuszowy 15. Festiwal Zaczarowanej Piosenki.
rozwiń zwiń