X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Do R@portu!

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2019 22:00
Trwa sezon wiosennych festiwali. Zakończył się Festiwal Between/Pomiędzy w Sopocie. Rozpoczął 14. Festiwal Polskich Sztuk Współczesnych R@port w Gdyni. Pod koniec trwania R@portu w Sopocie zacznie się XIX Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry".
Audio
  • Trwa sezon festiwali teatralnych (Magazyn bardzo kulturalny/Trójka)
Jacek Sieradzki
Jacek SieradzkiFoto: Jakub Sadowski
Tomasz Man Tomasz Man

W części pierwszej wydania spotykamy się z dyrektorem programowym gdyńskiego festiwalu – redaktorem "Dialogu" – Jackiem Sieradzkim. Tegoroczny R@port to osiem dni, siedem spektakli konkursowych z siedmiu miast: Legnicy, Warszawy, Gdańska, Poznania, Krakowa, Rzeszowa i Kielc. Ważną część programu tego festiwalu stanowi od dwunastu lat prezentacja finałowej piątki sztuk nominowanych do Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej. 26 maja,  podczas gali zamykającej R@port, poznamy jego laureatów oraz zwycięzcę GND. Wśród nominowanych do GND jest autor sztuki pod tytułem "Wojna, dziecko, matka" – Tomasz Man. I jego nazwisko pojawia się trzykrotnie w tym wydaniu MBK. Tomasz Man jest bowiem także autorem i reżyserem jednego z czterech słuchowisk biorących udział w konkursie na Festiwalu "Dwa Teatry".

Andrzej Brzoska i Barbara Marcinik Andrzej Brzoska i Barbara Marcinik

Podczas krótkiego spotkania z reżyserem dźwięku – Andrzejem Brzoską – zapraszamy na Festiwal "Dwa Teatry", ale nade wszystko – na premierę słuchowiska dla "Sceny Teatralnej Trójki", która to premiera odbędzie się o godzinie 20.00. w drugim dniu festiwalu, czyli 25 maja, w Teatrze Kameralnym w Sopocie. W ubiegłym roku na "Dwóch Teatrach" Andrzej Brzoska eksperymentalnie zrealizował słuchowisko dla naszej STT. Eksperyment powiódł się i postanowiliśmy spróbować po raz kolejny. W tym roku, roku 50. rocznicy śmierci Witolda Gombrowicza, Tomasz Man wyreżyseruje adaptację dwóch wczesnych utworów Gombrowicza, czyli opowiadań z "Pamiętnika z okresu dojrzewania": "Tancerza mecenasa Kraykowskiego" oraz "Dziewictwa". Liczymy na Państwa obecność!

Tomasz Cyz (fot. Wojciech Dorosz) Tomasz Cyz (fot. Wojciech Dorosz)

Trwa także sezon premier. W tym wydaniu opowiadamy wraz z reżyserem Tomaszem Cyzem o premierze adaptacji "Lolity" Nabokowa, adaptacji dokonanej przez Edwarda Albyee'ego. Ta premiera – pod koniec maja – w Teatrze im. Kazimierza Dejmka w Łodzi.

Plakat wystawy "Modern Talking" Plakat wystawy "Modern Talking"

Zapraszamy do Sopotu, tym razem na nową wystawę w PGS. 16 maja została otwarta wystawa pod zagadkowym tytułem "Modern Talking". Aurorami prac są Maurycy Gomulicki oraz Rafał Dominik.

A to wydanie "Magazynu" odbywa się po… Nocy Muzeów!

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Magazyn bardzo kulturalny 
Prowadzi: Barbara Marcinik
Wydawca: Wojciech Dorosz
Data emisji: 19.05.2018 
Godzina emisji: 21.10

Czytaj także

Po raz dziesiąty – Between!

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2019 02:00
To wyjątkowy festiwal, na pograniczu nauki (humanistyka) i sztuki (teatr, muzyka, literatura). Wymyślili go młodzi angliści z Uniwersytetu Gdańskiego wraz z ich profesorem, od lat mieszkającym w Polsce, Davidem Malcolmem.
rozwiń zwiń