X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Strefa przejściowa

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2019 22:00
Wraz z kończącym się czerwcem, zamykamy w Magazynie sezon kulturalny 2018/2019. Za tydzień oficjalnie zainaugurujemy sezon wakacyjny.
Audio
  • MBK na granicy sezonów (Magazyn bardzo kulturalny/Trójka)
Agnieszka Osiecka
Agnieszka OsieckaFoto: materiały Teatru Atelier

Znaleźliśmy się więc w strefie przejściowej. W tych okolicznościach ogłaszamy, że zakończył się I etap Konkursu na Interpretację Piosenek Agnieszki Osieckiej. Tegoroczny jest 22. Przesłuchania kandydatów tradycyjnie odbywały się w studiu im. Agnieszki Osieckiej. Jesteśmy bowiem patronami konkursu. W trzecim dniu przesłuchań spotkaliśmy się z: Magdą Smalarą, która od lat prowadzi koncerty podczas II etapu w Sopocie oraz koncerty finalizujące konkurs w Warszawie i (od ubiegłego roku) w Poznaniu, oraz z dyrektorami – Jerzym Satanowskim i Piotrem Kruszczyńskim. Jerzy Satanowski opiekuje się "Pamiętajmy o Osieckiej" od początku, Piotr Kruszczyński reprezentuje organizatora tego zarazem festiwalu, czyli właśnie od ubiegłego roku Teatr Nowy w Poznaniu. 

Jerzy Satanowski, Piotr Kruszczyński, Magda Smalara i Baszka Marcini, fot. Wojciech Dorosz/Polskie Radio Jerzy Satanowski, Piotr Kruszczyński, Magda Smalara i Baszka Marcinik, fot. Wojciech Dorosz/Polskie Radio

Lubimy ten moment, kiedy dni są najdłuższe i kiedy możemy przyjąć, że jeszcze wakacji nie ubywa. Nie zamierzamy tego ukrywać, co stanowi pewną ekstrawagancję w rzeczywistości dominowanej przez złe wiadomości.

Podsumowując sezon 2018/2019, rozmawiamy jeszcze o nagrodach. W poprzednim wydaniu przedstawiliśmy laureata Nagrody Transatlantyk. W tym wydaniu, wraz z przewodniczącym jury Nagrody Literackiej Miasta Warszawy – Januszem Drzewuckim, rozmawiamy o tegorocznych laureatach. Nagroda od 12 lat przyznawana jest w czterech kategoriach. Wręczona została też nagroda specjalna. Nazwiska laureatów mogą być już znane, gdyż gala odbyła się 9 czerwca. Z przyjemnością jednak ich przypominamy. 

 Janusz Drzewucki, fot. Wojciech Dorosz/Polskie Radio Janusz Drzewucki, fot. Wojciech Dorosz/Polskie Radio

Wspominamy także nagrodę teatralną. Ta wręczana jest od ponad pół wieku. To Nagroda im. Leona Schillera. Naszym gościem jest aktorka Teatru im. Jaracza w Łodzi – Agnieszka Skrzypczak, uhonorowana przez nas w 2013 roku Talentem Trójki. 

Agnieszka Skrzypczak, fot. Wojciech Dorosz/Polskie Radio Agnieszka Skrzypczak, fot. Wojciech Dorosz/Polskie Radio

W części trzeciej wydania zapowiadamy 24. Festiwal Gwiazd w Międzyzdrojach. Gościmy aktora, reżysera, producenta oraz dyrektora festiwalu – Olafa Lubaszenkę. Podczas ubiegłorocznych wakacji po pewnej przerwie wróciliśmy do Międzyzdrojów. Opowiadamy o programie festiwalu, który łączy to, co rozrywkowe z tym, co ambitne. Na festiwalu, obok Gali Alei Gwiazd, odbędą się bowiem między innymi spotkania z Teatrem Polskiego Radia oraz z Teatrem Telewizji Polskiej. Powracamy zatem do nagrodzonych Grand Prix w obu teatrach. Na te spotkania w sposób szczególny zapraszamy. Oba będą odbywały się o godzinie 14.00. Pierwsze – w pierwszym dniu festiwalu, czyli 4 lipca. Drugie – w dniu trzecim, czyli 6 lipca. 5 lipca natomiast o godz. 14.00 czeka nas spotkanie poświęcone Stanisławowi Barei w 90. rocznicę urodzin "króla polskiej komedii". W kinie nocnym na plaży zostaną przypomniane trzy jego najsłynniejsze filmy. Wiadomo: "Misia" nie zabraknie! Nie zabraknie zapewne także chętnych na pokazach spektakli teatralnych "w żywym planie". Będą to naturalnie również komedie.

Olaf Lubaszenko i Baszka Marcinik, fot. Wojciech Dorosz/Polskie Radio Olaf Lubaszenko i Baszka Marcinik, fot. Wojciech Dorosz/Polskie Radio

Zapraszamy w najpiękniejszej porze roku, w strefie przejściowej. Dajmy sobie prawo cieszyć się nią!

***

Tytuł audycji: Magazyn bardzo kulturalny 
Prowadzi: Barbara Marcinik
Wydawca: Wojciech Dorosz
Data emisji: 23.06.2019 
Godzina emisji: 21.09

Czytaj także

Przed sezonem wakacyjnym

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2019 22:00
Oficjalne otwarcie sezonu wakacyjnego w MBK odbywało się zazwyczaj podczas trwania Festiwalu "Dwa Teatry" w Sopocie. W tym roku, majowy termin festiwalu sprawił, że potraktowaliśmy go jako jedynie przygotowanie do zamknięcia sezonu kulturalnego 2018/2019. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Romeo i Julia" – stan nieważkości

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2019 22:12
Mówi się, że każda epoka powinna mieć "swojego" Szekspira. Powstają więc nowe tłumaczenia. Jest też opinia, że tragedię "Romeo i Julia" można wciąż na nowo odczytywać (dotyczy ona zresztą wielu sztuk Szekspira).
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Fotografowałem polskiego króla" – Michał Szlaga

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2019 22:00
Odkąd poznaliśmy się, każdego roku w sierpniu odbywamy rytualną wędrówkę po Stoczni Gdańskiej. Dziś to raczej miejsce po Stoczni Gdańskiej, a Michał Szlaga obchodzi 20-lecie pracy twórczej.
rozwiń zwiń