X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Gwiazdy, gwiazdy

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2019 22:00
Gwiazdy – na pierwszym w sezonie wakacyjnym naszym festiwalu. Ten odbywał się po raz 24. w Międzyzdrojach.
Audio
  • Magazyn Bardzo Kulturalny na Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach (Magazyn Bardzo Kulturalny/Trójka)
Olaf Lubaszenko
Olaf LubaszenkoFoto: Magda Angiel

Plakat promujący 24. Festiwal Gwiazd w Międzyzdrojach Plakat promujący 24. Festiwal Gwiazd w Międzyzdrojach

MBK ze wschodniego wybrzeża przemieścił się więc na zachodnie. Do Festiwalu Gwiazd dołączył dopiero w ubiegłym roku, nieśmiało rozglądał się i oswajał z atmosferą zachodniego wybrzeża. W tym roku z większą swobodą planował swoje działania. Podobnie, jak poprzednio, to wydanie magazynu powstało podczas Festiwalu Gwiazd. Podsumowanie przedstawiliśmy dzień po jego zakończeniu. 

I tak, nade wszystko, zostaliśmy zaproszeni do udziału w trzech spotkaniach – od czwartku (4 lipca) do soboty (6 lipca) o godzinie 14.00. 

Pierwsze – to spotkanie z Teatrem Polskiego Radia i prezentacja Grand Prix XIX Festiwalu "Dwa Teatry" w Sopocie w kategorii słuchowisk. Na konkurs odbywający się w Sopocie "Wielka improwizacja" została zgłoszona przez Program II Polskiego Radia. To "gwiazdorskie" słuchowisko na podstawie sztuki Wojciecha Tomczyka wyreżyserował Janusz Zaorski, a wystąpili: Piotr Fronczewski, Jerzy Radziwiłowicz oraz Andrzej Mastalerz.

Drugie – poświęcone zostało Stanisławowi Barei w 90. rocznicę urodzin. Na to spotkanie zaproszono specjalnych gości, a na trzy festiwalowe noce zaplanowano pokaz trzech filmów Stanisława Barei. 

fot. Piotr Salaber fot. Piotr Salaber

Trzecie spotkanie – to z kolei przypomnienie spektaklu Teatru Telewizji, uhonorowanego na "Dwóch Teatrach Grand Prix. "Wesele" Wyspiańskiego wyreżyserował Wawrzyniec Kostrzewski, gość tego, jak i zeszłorocznego Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach.

Olaf Lubaszenko i Baszka Marcinik, fot. Wojciech Dorosz/Polskie Radio Olaf Lubaszenko i Baszka Marcinik (fot. Wojciech Dorosz/Polskie Radio)

O tych trzech wczesnopopołudniowych spotkaniach naturalnie opowiadamy w tym wydaniu MBK. Nasze zaproszenie do pełnienia roli współgospodarza wydania przyjął dyrektor festiwalu – Olaf Lubaszenko.

Zaprosiliśmy najpierw twórcę odlewów dłoni przybywających w Alei Gwiazd – rzeźbiarza, profesora oraz rektora warszawskiej ASP – Adama Myjaka. Pojawiła się także u nas reprezentacja tych, którzy ślady swoich dłoni pozostawią właśnie w Międzyzdrojach. 

Wydanie – tradycyjnie,  jak każde monograficzne – rozpoczął tym razem gość specjalny wydania kolejnego – Andre Hubner-Ochodlo. Od czwartku trwa już bowiem w Teatrze Atelier 26. Sopockie Lato Teatralne. Kończy swoje występy Katarzyna Groniec, pierwszy gość SLT, a do Atelier przyjeżdżają aktorzy z Teatru im. A. Mickiewicza w Częstochowie. Andre zapowiedział pierwszą premierę tego lata, która za tydzień w Atelier, za dwa miesiące – w Częstochowie. To "Siła przyzwyczajenia" – sztuka Thomasa Bernharda

Logo Teatru Atelier Logo Teatru Atelier

W poniedziałek dotarła do nas wiadomość, że Bogusław Schaeffer – twórca polskiego awangardowego teatru, kompozytor, filozof, pedagog – nie żyje. W tym wydaniu MBK znajdzie się czas na wspomnienie artysty – myśliciela, który, będąc aktywnym niemal do końca, przeżył 90 lat.


dwa teatry banerD"Dwa Teatry"

***

Tytuł audycji: Magazyn bardzo kulturalny 
Prowadzi: Barbara Marcinik
Wydawca: Wojciech Dorosz
Data emisji: 7.07.2019 
Godzina emisji: 21.08

Czytaj także

"Fotografowałem polskiego króla" – Michał Szlaga

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2019 22:00
Odkąd poznaliśmy się, każdego roku w sierpniu odbywamy rytualną wędrówkę po Stoczni Gdańskiej. Dziś to raczej miejsce po Stoczni Gdańskiej, a Michał Szlaga obchodzi 20-lecie pracy twórczej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Strefa przejściowa

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2019 22:00
Wraz z kończącym się czerwcem, zamykamy w Magazynie sezon kulturalny 2018/2019. Za tydzień oficjalnie zainaugurujemy sezon wakacyjny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Inauguracja sezonu wakacyjnego 2019

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2019 22:12
Sezon wakacyjny w MBK tradycyjnie otwieramy nad morzem, wydaniem plenerowym i monograficznym.
rozwiń zwiń