X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Szekspir, Szekspir…

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2019 22:00
I – już po! TPK otwierała serię spotkań z 23. Festiwalu Szekspirowskiego, MBK  – zamyka.
Audio
  • Podsumowanie Festiwalu Szekspirowskiego (Magazyn Bardzo Kulturalny/Trójka)
Gdański Teatr Szekspirowski - scena elżbietańska
Gdański Teatr Szekspirowski - scena elżbietańskaFoto: Dawid Linkowski (www.teatrszekspirowski.pl)

23. Festiwal Szekspirowski w Gdyni 23. Festiwal Szekspirowski

Podczas trwania "Magazynu" pokazywany jest ostatni spektakl, koprodukcja rosyjsko – brytyjska – "Rycerz Ognistego Pieprzu". Wcześniej poznaliśmy laureata Złotego Yoricka. Jury w składzie: Dorota Buchwald, prof. Jacek Kopciński oraz Roman Pawłowski obejrzeli trzy przedstawienia nominowane do Nagrody Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego, wręczanej za ubiegły sezon na festiwalu. Były to: "Kupiec wenecki" Szymona Kaczmarka z Nowego Teatru w Słupsku, "Wieczór Trzech Króli" Łukasza Kosa z Teatru Osterwy w Lublinie i "Hamlet" Mai Kleczewskiej z Teatru Polskiego w Poznaniu. My – wraz z jurorami – Profesorem Jackiem Kopcińskim oraz Pawłem Szkotakiem, który oceniał wraz z Pawłem Łysakiem i Eweliną Marciniak spektakle SzekspirOFF-a – rozmawiamy o nagrodzonych prezentacjach konkursowych.

Hamlet, w reżyserii Mai Kleczewskiej z Teatru Polskiego w Poznaniu Hamlet, w reżyserii Mai Kleczewskiej z Teatru Polskiego w Poznaniu

Sami postawiliśmy na "Hamleta" i o nim opowiada dyrektor Teatru Polskiego w Poznaniu – Maciej Nowak.

W sumie pokazano na festiwalu jedenastkę w nurcie głównym oraz jedenastkę w nurcie off-owym.

Wieczór Trzech Króli, w reżyserii Łukasza Kosa z Teatru Osterwy w Lublinie Wieczór Trzech Króli, w reżyserii Łukasza Kosa z Teatru Osterwy w Lublinie

Festiwalowi Szekspirowskiemu towarzyszymy od lat, a Gdańskiemu Teatrowi Szekspirowskiemu – od momentu narodzin idei jego budowy. Pomysł, by latem zorganizować festiwal, jak mało który realizujący misję i zarazem atrakcyjnego dla Gdańska i jego gości wakacyjnych, jest nie do przecenienia!

Profesorowi Jerzemu Limonowi gratulujemy wytrwałości i kibicujemy bez względu na okoliczności.

André Hübner-Ochodlo, fot. Fundacja Shalom André Hübner-Ochodlo, fot. Fundacja Shalom

Wydanie rozpoczyna tradycyjnie w sezonie letnim twórca i dyrektor Teatru Atelier oraz Sopockiego Lata Teatralnego – Andre Hubner-Ochodlo. 4 sierpnia mija miesiąc od rozpoczęcia 26 Lata Teatralnego w Atelier. Sierpniową jego część przygotowuje Jerzy Satanowski, a w bogatym jego programie jest II etap "Pamiętajmy o Osieckiej"; temu festiwalowi patronujemy także tradycyjnie, a współorganizowany jest on od ubiegłego roku przez Teatr Nowy w Poznaniu.

Pierwsze w tym roku wydanie sierpniowe Magazynu zamyka zapowiedź 5 Festiwalu Stolica Języka Polskiego w Szczebrzeszynie. Jan Niebudek przygotuje nas do tego festiwalu, który rozpocznie się 5 sierpnia, wraz z kuratorką programu Justyną Sobolewską.

Festiwal Stolica Języka Polskiego 05—11.08.2019 Szczebrzeszyn
Festiwal Stolica Języka Polskiego 05—11.08.2019 Szczebrzeszyn

Na "bardzo kulturalnej" mapie zaznaczymy więc: Gdańsk (jak od lat w roli głównej w sierpniu), Poznań, Słupsk, Lublin, Sopot oraz Szczebrzeszyn.

Zapraszamy do słuchania dołączonej audycji.

***

Tytuł audycji: Magazyn bardzo kulturalny 
Prowadzi: Barbara Marcinik
Wydawca: Jakub Sadowski
Data emisji: 28.07.2019 
Godzina emisji: 21.09