X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Konsulat, ale dostępny

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2019 22:00
Miejsce gościnne, pełniące wiele funkcji, znajdujące się prawie w centrum miasta, a jednak na uboczu – czyli nowa od roku siedziba Gdyńskiego Centrum Kultury, które nazywa się teraz nobliwie: Konsulat Kultury. Skąd ta nazwa?
Audio
  • MBK odwiedza Konsulat Kultury (Magazyn Bardzo Kulturalny/Trójka)
Konsulat Kultury
Konsulat KulturyFoto: Dominik Werner

Jeżeli jeszcze Państwo nie wiedzą, to jest szansa, by dowiedzieć się z tego wydania MBK, którym definitywnie zamykamy lato 2019. To zarazem rodzaj "poprawin" po 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych. "Poprawin" w tym sensie, że postanowiliśmy pozostać jeden dzień dłużej w Gdyni, w jednej z lokalizacji festiwalowych. Współgospodarzem wydania jest dyrektor GCK – Jarosław Wojciechowski. Nasze zaproszenie przyjęli: Maciej Wojtyszko – dyrektor (od ubiegłego roku) Teatru Nowego w Łodzi, pedagog, człowiek pióra i reżyser, przewodniczący jury konkursu głównego na 44. FPFF, opiekun artystyczny Teatroteki oraz Wojciech Fułek – tu w roli prowadzącego spotkania z teatrem radiowym w Konsulacie Kultury. Werdykt jury festiwalowego przedstawiają i komentują u nas Kasia Borowiecka i Rico Jaźwiński. Nam pozostaje jeszcze ewentualnie PS, ale… to nie jest podstawowy cel naszego spotkania z Maciejem Wojtyszką. Zaczyna się bowiem nowy sezon wieczornych prezentacji słuchowisk oraz spektakli telewizyjnych. Maciej Wojtyszko będzie cyklicznie przedstawiał spektakle Teatroteki, Wojciech Fułek – słuchowiska Teatru Polskiego Radia. 

fot. Andrzej DubasOd lewej: Leszek Kopeć, Baszka Marcinik, Hanna Grudzińska i Janusz Majewski, fot. Andrzej Dubas

My zostaliśmy zaproszeni do współprowadzenia wieczorów poświęconych "Scenie teatralnej Trójki". Opowiadamy więc o programie obu cykli, zapraszając na nie nie tylko dotychczasowych bywalców Konsulatu Kultury.

To wydanie MBK nie jest pierwszą Trójkową audycją realizowaną w Konsulacie Kultury. Trójka była świadkiem otwarcia KK, a tego lata gościły w nim dwie nasze audycje: "Kwestia kultury" (wspomnienie Edwarda Stachury) oraz MBK (wspomnienie Witolda Gombrowicza). Prezentując słuchowiska z STT, umacniamy nasze więzi z Konsulatem Kultury.

W Konsulacie Kultury odbywają się także spektakle teatru żywego planu. W tym sezonie, m.in. premiera "Kosztów życia" Martyny Majok – polskiej laureatki Pulitzera.

Wydanie zaczynamy krótką wypowiedzią Wojciecha Tomczyka – autora spektaklu Teatru TVP, otwierającego sezon 2019/20 w tym teatrze. "Imperium" – pierwsza premiera TTVP opowiada o spotkaniu Melchiora Wańkowicza z… Eugeniuszem Kwiatkowskim. Mamy więc punkt wyjścia do przypomnienia historii Gdyni, przyjrzenia się miastu samemu. Wszyscy wiedzą, że skarbem architektonicznym Gdyni jest modernistyczna zabudowa, a Konsulat Kultury mieści się w zabytkowym modernistycznym budynku, w dawnym Domu Marynarza Szwedzkiego.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Magazyn bardzo kulturalny 
Prowadzi: Barbara Marcinik
Wydawca: Wojciech Dorosz
Data emisji: 22.09.2019 
Godzina emisji: 21.08

Czytaj także

Wakacje, wakacje i już po…

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2019 22:00
Pilny student powie: mam jeszcze trzy tygodnie! Powracając więc wspomnieniami do końca szkolnych wakacji, myślimy z zazdrością o tych, którzy wciąż odpoczywają.
rozwiń zwiń

Czytaj także

44. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych – po półmetku

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2019 02:00
Tym wydaniem zamykamy serię letnich spotkań 2019 w TPK. Tak jest od lat (i oby tak zostało), że sezon letni zaczynamy na Festiwalu Dwa Teatry, a zamykamy na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych. W tym roku będzie jeszcze "bonus" w MBK (22.09), na kilka godzin przed rozpoczęciem kalendarzowej jesieni!
rozwiń zwiń