Kaszuby, Kaszuby

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2020 15:00
Drugie wyjazdowe-plenerowe wydanie MBK w tym sezonie wakacyjnym było od roku planowane.
MBK w Wejherowie
MBK w Wejherowie Foto: Romuald Wilcza-Pokojski

Po sukcesie słuchowiska, które poprzedniego lata realizowaliśmy w Stodole Chochołów na Mazurach, postanowiliśmy kolejne – poza studiami Teatru Polskiego Radia – zrealizować na Kaszubach.


Posłuchaj
49:01 2020_07_12 14_07_53_PR3_Magazyn_Bardzo_Kulturalny.mp3 MBK z kulturalną wizytą na Kaszubach (Magazyn Bardzo Kulturalny/Trójka)

 

Baszka Marcinik w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie  Foto: Romuald Wilcza-Pokojski Baszka Marcinik w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie Foto: Romuald Wilcza-Pokojski

Pokonawszy liczne przeszkody, znaleźliśmy się w lipcowe popołudnie w okolicach Wejherowa, by w Muzeum Piśmiennictwa przygotować miejsce dla premiery.

Nagranie przedstawimy na Scenie Teatralnej Trójki 26 lipca. Tymczasem… proponujemy wydanie MBK z miejsca zdarzenia, które jedynie będzie stanowiło zapowiedź dłuższego spotkania z Kaszubami, najlepiej w plenerze.

Tomasz Fopke – dyrektor Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie Foto: Romuald Wilcza-Pokojski Tomasz Fopke – dyrektor Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie Foto: Romuald Wilcza-Pokojski

Wraz z autorem słuchowiska Wojciechem Fułkiem oraz reżyserem Romualdem Wilczą-Pokojskim ujawniliśmy, którą z historii kaszubskich opowiadamy w słuchowisku. Naszymi gośćmi specjalnym byli Kaszubi Tomasz Fopke oraz Wojciech Fułek.

W Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie  Foto: Romuald Wilcza-Pokojski W Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie Foto: Barbara Marcinik

O języku kaszubskim i, co to znaczy być Kaszubą dzisiaj, porozmawialiśmy.

Wydanie rozpoczął kolejny reprezentant zodiakalnych Raków. Kto i jak zaprezentował się, proszę sprawdzić😎

***

Tytuł audycji: Magazyn bardzo kulturalny 
Prowadzi: Barbara Marcinik
Wydawca: Wojciech Dorosz 
Data emisji: 12.07.2020 
Godzina emisji: 14.07

Czytaj także

"Teatr mój widzę…" – lato 2020

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2020 12:48
"Teatr  mój widzę ogromny/ wielkie powietrzne przestrzenie/ ludzie je pełnią i cienie…"
rozwiń zwiń

Czytaj także

Otwarcie sezonu letniego 2020

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2020 15:00
A jednak! Zaczynamy. Nie było łatwo, ale pewne pozytywne cechy człowieka owocują. Myśl o negatywnych odpędzamy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Opera i muzyka współczesna, dlaczego – nie?

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2020 15:00
W Trójce pod Księżycem z 2 na 3 lipca zapytaliśmy, co słuchacze Trójki sądzą na temat opery. Otrzymaliśmy sporo dowodów zainteresowania tą dziedziną sztuki. W pierwszym lipcowym wydaniu MBK nie tylko kontynuowaliśmy temat, ale obok niego proponujemy jeszcze bardziej elitarny, jakim jest niełatwa muzyka współczesna.
rozwiń zwiń