I co dalej?

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2020 15:00
23 sierpnia mija 40. rocznica dziesiątego dnia strajku w Stoczni Gdańskiej. Za tydzień będziemy świętowali jubileusz podpisania Porozumień – sukces społeczno-polityczny na niesłychaną, nie tylko u mas, skalę.
Wehikuł czasu, Opera Bałtycka. Na zdjęciu: Sebastian Mach, Marcin Marzec, Chór Opery Bałtyckiej w Gdańsku
"Wehikuł czasu", Opera Bałtycka. Na zdjęciu: Sebastian Mach, Marcin Marzec, Chór Opery Bałtyckiej w GdańskuFoto: Krzysztof Mystkowski, KFP, Archiwum Opery Bałtyckiej w Gdańsku

6 sierpnia minął trzeci miesiąc od momentu uwolnienia m.in. teatrów, pozostających od marca w lockdownie.

Generalnie, nastał czas nadziei, zgodnie z ideą Koheleta. I co dalej? 

Zanim przyjdzie czas rozczarowań, Opera Bałtycka dała pierwszą od pół roku premierę, prapremierę. Pierwsza była też w tym czasie wśród teatrów operowych, zapraszających na premierę (z zachowaniem środków ostrożności) oraz zaproponowała pierwszy spektakl familijny, polski, współczesny w teatrze operowym, pierwszy  przynajmniej od lat.

Po premierze spotkałam się z dyrektorem OB - Romualdem Wiczą-Pokojskim, a przed  z kompozytorem Francesco Bottigliero oraz z reżyserem  Tomaszem Manem.


Posłuchaj
50:44 2020_08_23 14_07_25_PR3_Magazyn_Bardzo_Kulturalny.mp3 I co dalej? (Magazyn bardzo kulturalny)

W naszym ogródku natomiast podejmowałam Marcina Hycnara – Talent Trójki 2011, który nie tylko jest utalentowanym właśnie aktorem, ale także reżyserem.


Baszka Marcinik i Marcin Hycnar (fot. Wojciech Dorosz/Polskie Radio)Baszka Marcinik i Marcin Hycnar (fot. Wojciech Dorosz/Polskie Radio)

Na jego finał zaplanowaliśmy wspólnie z Mariuszem Owczarkiem opowieść o sobotnim wieczorze na 10. Enter Enea Festival, odbywającym się nad jeziorem w Strzeszynku pod Poznaniem.

Cokolwiek wydarzy się, pozostajemy wierni naszej Trójce.

***

Tytuł audycji: Magazyn bardzo kulturalny 
Prowadzi: Barbara Marcinik
Wydawca: Wojciech Dorosz 
Data emisji: 23.08.2020 
Godzina emisji: 14.06


Czytaj także

Szlakiem Marion

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2020 15:00
Marion hrabina Dönhoff urodziła się 2 grudnia 1902 roku w Prusach Wschodnich. Niemiecka arystokratka, dziennikarka wyruszyła w drogę, dosiadłszy konia i...
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stocznia – taki pejzaż

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2020 15:00
Od lat sierpień jest miesiącem Gdańska w MBK. W tym roku – uboższym o Festiwal Szekspirowski (nie tylko zresztą o ten festiwal) – za to – o paradoksie – jubileuszowym. W jakim stopniu będziemy mogli prawdziwie świętować, tego nie wiemy, podobnie, jak nie wiemy wyjątkowo wiele.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kolory Wolności

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2020 15:00
"Kolory Przemian" – tak wystawę 170 prac ze swojej kolekcji zatytułował Krzysztof Musiał. Wystawa została otwarta w przeddzień licznych ważnych dla nas rocznic, czyli 14 sierpnia 2020 roku w PGS w Sopocie.
rozwiń zwiń