Boska, Boska Komedia w sieci

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2020 18:00
Po raz pierwszy w historii – choć nie – pierwszy festiwal w tym roku – odbędzie się w sieci i… w Boskiej TV! O Boskiej Komedii rozmawialiśmy bowiem w tym wydaniu MBK, nie bez żalu żegnając listopad 2020 w "Magazynie".
Festiwal Boska Komedia 2020
Festiwal Boska Komedia 2020Foto: mat. promocyjne

Posłuchaj
49:48 2020_11_29 17_08_40_PR3_Magazyn_Bardzo_Kulturalny.mp3 Boska Komedia i Festiwal Szekspirowski zamykają listopad w MBK (Magazyn Bardzo Kulturalny/Trójka)

 

Gościem specjalnym – także – dzięki połączeniu sieciowemu – był twórca i dyrektor krakowskiego festiwalu – Bartosz Szydłowski. Kraków pozostanie jego gospodarzem, choć spektakle będą transmitowane z różnych miast.
 
Po raz pierwszy też nie będzie tradycyjnych sekcji konkursowych, którym patronował Dante.
 
Będzie miał natomiast festiwal patronkę i hasło. Oby "czułość", której, jak nigdy może wszyscy teraz łakną, była nie tylko hasłem!!!

24. Festiwal Szekspirowski Foto: mat. promocyjne 24. Festiwal Szekspirowski Foto: mat. promocyjne

Wydanie zakończył, podobnie, jak przed tygodniem, telegram z Gdańska od profesora Jerzego Limona. Telegram – czy raczej list dźwiękowy – gdyż profesor podsumował zakończony 28 listopada Festiwal Szekspirowski. I on odbywał się naturalnie w trybie online. Na marginesie profesor – anglista – poczuł się bezradny, gdy zapytaliśmy go o polski przekład, buszującego w mediach określenia na wszystko, co w kulturze ostatnio, wyłącznie w języku Szekspira.
 
oby los nam pomógł jak najszybciej uwolnić się z sieci!

***

Tytuł audycji: Magazyn bardzo kulturalny 
Prowadzi: Barbara Marcinik
Wydawca: Jakub Sadowski
Data emisji: 29.11.2020 
Godzina emisji: 17.08

Barbara Marcinik/kr


Czytaj także

Czy drugi lockdown znokautuje kulturę?

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2020 15:15
Sytuacja w branżach kulturalnej i rozrywkowej w Polsce staje się coraz bardziej dramatyczna: jeszcze nie zdążyły się otrząsnąć po pierwszym lockdownie, a już po raz drugi w tym roku musiały się zatrzymać. Jak z ograniczeniami, które narzuca pandemia, radzą sobie artyści i organizatorzy imprez?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Koryfeusze: przewodnicy po współczesnych meandrach polskiej muzyki

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2020 18:15
Podczas uroczystej gali, która odbyła się 7 listopada, ogłoszono laureatów 10. już edycji nagrody polskiego środowiska muzycznego Koryfeusze Muzyki Polskiej 2020. Wśród nich znaleźli się Bartek Wąsik i Aleksander Nowak. Warto przypomnieć, że nad wydarzeniem, organizowanym przez Instytut Muzyki i Tańca, patronat objęło Polskie Radio, a w tym roku po raz pierwszy gala była obecna równocześnie w TVP Kultura, w radiu oraz w internecie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Teatr Wielki: wojenny dramat i powojenny wysiłek odbudowy

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2020 17:00
To jest wspaniały gmach, który od lat 30. XIX wieku króluje w centrum Warszawy. Będąc jednym z symboli stolicy Polski, podczas II wojny światowej został prawie doszczętnie zniszczony. I choć zespół stosunkowo szybko wznowił działalność, odbudowa budynku została ukończona dopiero w 1965 r. W tym roku sezon w Operze Narodowej rozpoczął koncert światowej klasy kontratenora Jakuba Józefa Orlińskiego.
rozwiń zwiń