X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wieczór Wigilii Wielkanocnej w Trójce

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2011 00:00
Która to już Wigilia Wielkanocna w Trójce? I który raz zadaję naszym gościom te najtrudniejsze pytania, dotyczące CZASU między Wielkim Tygodniem a Niedzielą Zmartwychwstania?
Audio

Pytania – te same i tylko rok dopisywany do PASCHY zmienia się. PASJA i PASCHA – to nie wyłącznie piękna gra słów. Napięcie jest także między TEMATAMI tego wieczoru, a świecką naturą miejsca, w którym je poruszamy.

Trudności wszelkie łatwiej podjąć w towarzystwie, w którym czujemy się bezpiecznie, wśród ludzi, którym ufamy, a, jeżeli stanowią oni dla nas autorytety, to komfort znacznie wzrasta. Miejsce też można postarać się uczynić przyjaznym. Ocenią Państwo, w jakim stopniu udało mi się osiągnąć ideał.

Ksiądz
Ksiądz arcybiskup Tadeusz Gocłowski, Baszka Marcinik i Stefan Chwin

 

Nasze zaproszenie przyjął ksiądz arcybiskup TADEUSZ GOCŁOWSKI, ale też udało się zaprosić STEFANA CHWINA oraz częstego gościa moich wigilii – księdza KRZYSZTOFA NIEDAŁTOWSKIEGOduszpasterza Środowisk Twórczych Gdańska.

Ksiądz
Ksiądz arcybiskup Tadeusz Gocłowski

Wspomniane miejsce przyjazne – to ciepła, gościnna, przytulna i pięknie położona weranda u Jaśków czyli u IWONY i JAŚKA PAWŁOWSKICH.

Atmosfera, w której zasiedliśmy do naszej wigilijnej rozmowy, sprzyjała swobodnym wypowiedziom. Czuliśmy się komfortowo, zasiadając do postnej, choć bardzo smakowitej wieczerzy, przygotowanej przez Gospodarzy,  która miała symboliczny zarazem charakter.

 

Piszę w czasie przeszłym, ponieważ spotkanie zostało nagrane przed tygodniem, między 21.00. i północą w wigilię Niedzieli Palmowej.

 

W perspektywie – mieliśmy MIASTO ŚWIĘTE – JEROZOLIMĘ . Ukaże się niebawem książka Simona Sebaga Montefiore – "JEROZOLIMA BIOGRAFIA".

Stefan
Stefan Chwin, Baszka Marcinik i ksiądz arcybiskup Tadeusz Gocłowski

 

Wydawnictwo Magnum poprosiło nas o patronat. Bliżej książce przyjrzał się w wieczór Wielkiego Piątku Jerzy Sosnowski.

Od 2 lat mam też album JORDI SAVALLA poświęcony Jerozolimie – Miastu Pokoju Niebiańskiego  i Ziemskiego. Z radością znów sięgnęłam po tę muzykę.

Od paru dni natomiast cieszę się płytą JANA KANTEGO PAWLUŚKIEWICZA i LESZKA ALEKSANDRA MOCZULSKIEGO, pod znaczącym tytułem "PRZEZ TĘ ZIEMIĘ PRZESZEDŁ PAN".

 

/

Na ten wieczór zaprosiłam jeszcze jednego gościa. Spotkaliśmy się też wcześniej – oczywiście. To pan STANISŁAW RADWAN. I to nie jest także łatwa rozmowa.  Dotyczy teatru, którego już nie ma – JERZEGO GRZEGORZEWSKIEGO. I – trzecią płytą, z której muzyki posłuchamy jest wydana przez Narodowy Instytut Audiowizualny – "Coś co zginęło szuka tu imienia - muzyka Stanisława Radwana dla Teatru Jerzego Grzegorzewskiego".

 

Zapraszam na 3 godziny WIGILII PASCHALNEJ – w sobotę, 23 kwietnia, między 21.00 i północą.

 

IWONIE i JAŚKOWI PAWŁOWSKIM DZIĘKUJĘ ZA GOŚCINĘ – już po raz drugi. To u Nich spędziliśmy również Wigilię Bożego Narodzenia 2010.

 

Jaśko udostępnił nam swoje fotki, dzięki, którym możemy podziwiać stół przygotowany przez Iwonę. Gości – także – oczywiście...

Pytania – te same i tylko rok dopisywany do PASCHY zmienia się. PASJA i PASCHA – to nie wyłącznie piękna gra słów. Napięcie jest także między TEMATAMI tego wieczoru, a świecką naturą miejsca, w którym je poruszamy.Pytania – te same i tylko rok dopisywany do PASCHY zmienia się. PASJA i PASCHA – to nie wyłącznie piękna gra słów. Napięcie jest także między TEMATAMI tego wieczoru, a świecką naturą miejsca, w którym je poruszamy.