X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Zima wasza, wiosna nasza", czyli Niedenthal o życiu w stanie wojennym

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2011 11:29
Zakupy świąteczne w 1981 roku, ludzie modlący się na ulicy, a obok nich wojskowe patrole. Szara codzienność w grudniu 1981 roku na zdjęciach Chrisa Niedenthala w Gdańsku.
Audio
Zdjęcie z wystawy 13.12. Codzienność stanu wojennego
Zdjęcie z wystawy "13.12. Codzienność stanu wojennego"Foto: fot. Chris Niedenthal

Na wystawie "13.12. Codzienność stanu wojennego" zamiast wozów opancerzonych na ulicach zwykli ludzie. - Fotografowałem jak chodzili po ulicach i martwili się jak przeżyć z dnia na dzień i co będzie z nami dalej - mówi Chris Niedenthal.

Jego zdjęcia oglądać można w plenerze przed Dworem Artusa w Gdańsku. Wystawę zorganizowało Europejskie Centrum Solidarności i Gdańska Fundacja Dobroczynności.

Jest m.in. zdjęcie z niezwykłej procesji kościelnej, którą poprowadził pierwszego dnia stanu wojennego Jerzy Popiełuszko. Na fotografii, przed księdzem idzie mały ministrant. - Ten chłopczyk odezwał się do mnie teraz, po tylu latach - mówił fotograf w Trójce - Powiedział, że jest mu trochę głupio, bo on pamięta dobrze, że nie było wtedy Teleranka, ale w ogóle nie pamiętał o tej procesji. Mocno się zdziwił, jak zobaczył to zdjęcie. Teraz jest bardzo wzruszony całą sytuacją.

Jest parę zdjęć, które wywołują uśmiech. Na placu MDM w Warszawie zawisł tuż przed 13 grudnia ogromny plakat "Cyrk Polski zaprasza". Na innym widać drzwi Stoczni Gdańskiej z obowiązkowym hasłem "Palenie jest zabronione", a obok napis "Zima wasza, wiosna nasza".

 

usc

Czytaj także

NN, czyli Niedenthal nieznany

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2010 16:31
Fotograf wielkich wydarzeń politycznych i społecznych, równie chętnie robił zdjęcia zwykłej, szarej codzienności.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bądź jak Chris Niedenthal - rozstrzygnięcie konkursu i galeria fotografii

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2011 23:00
Zobaczcie, jak stan wojenny wyglądał w obiektywach polskich fotografów oraz fotoamatorów. I przystąpcie do naszego konkursu, którego datę zakończenia przesuwamy na poniedziałek 19 grudnia.
rozwiń zwiń