X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Pierwsze w 2012 roku wydanie MBK

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2012 21:00
W ROKU JUBILEUSZU TRÓJKI! Czy zatem każde wydanie będzie SPECJALNE?
Audio
prof. Adam Myjak
prof. Adam MyjakFoto: mat. prom.

Trudno złożyć taką deklarację, ale …”robimy, co możemy” i początek tego roku postanowiliśmy uczcić w jednym z najbardziej gościnnych miast czyli w … SOPOCIE!

Rzeźba
Rzeźba prof. Adama Myjaka

Mamy przyjemność patronować już drugi rok z rzędu PAŃSTWOWEJ GALERII SZTUKI i wraz z nią otwieramy pierwszą w 2012 wystawę, pierwszą zarazem wystawę rzeźby w nowej siedzibie PGS (Dom Zdrojowy) - ADAM MYJAK – RZEŹBA. Tak się składa, że wystawa ta została przygotowana z okazji 40-lecia pracy twórczej i dydaktycznej profesora Adama Myjaka.

Profesor zgodził się pozostać w Sopocie po wernisażu, który odbył się 5 stycznia. Nasze spotkanie będzie szczególne, bo też rzeźbie nie poświęcamy zbyt wiele czasu, zafascynowani sztuką performatywną, instalacjami, multimediami. Nie mamy też doświadczenia w myśleniu i rozmawianiu o klasycznej rzeźbie, tak więc podejmujemy pewne ryzyko. My – czyli – ja i współgospodarz wydania – ZBIGNIEW BUSKI – dyrektor PGS.

Rysunek
Rysunek Andrzeja Dudzińskiego z 1982 roku.

Pierwsze półrocze w Galerii zamknie wystawa PRZYJACIELA TRÓJKI – ANDRZEJA DUDZIŃSKIEGO – także rocznicowa, także z okazji 40-lecia pracy twórczej Dudiego. I – Jego to - poprosiłam o otwarcie Nowego ROKU w MBK.

Dodajmy, że to wydanie Magazynu odbywa się w dniu… 20 WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY JURKA OWSIAKA. Kolejny zbieg okoliczności: nadajemy z LET’S ART CAFE, która mieści się prawie nad Sopockim Sztabem WOŚP.

Nie wspomnieliśmy jak dotąd o teatrze. Jest okazja – otóż – trójmiejskie teatry połączyły swoje siły i wspólnie grają od południa w Teatrze Kameralnym w Sopocie dla WOŚP. Aktorzy Teatru Wybrzeże, Teatru im. Gombrowicza, Teatru Muzycznego i Teatru Miniatura występują w koncercie ŚPIEWAJĄCY AKTORZY. ALTERNATYWNY ŚPIEWNIK PATRIOTYCZNY, a my – możemy, słuchając ich, przyłączyć się do WOŚP.

 

Teatrom trójmiejskim na początku tego roku przyjrzymy się za tydzień.

Tymczasem - do usłyszenia 8 stycznia o 19.00.

Cieszymy się na spotkanie z Anią Lejtkowską przy okazji przygotowań do MBK oraz z Andrzejem Dubasem, który – tradycyjnie już – zrealizuje program.

Wszystkim: Państwu, Galerii, Radiu Gdańsk , Wojtkowi Doroszowi – wydawcy, dbającemu także o atrakcyjność tej strony, życzę owocnego obcowania z MBK

 Baszka 2012.