X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

W MBK 22 stycznia

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2012 14:32
Trzecie – w tym roku – wydanie, tym razem – w wersji studyjnej (pierwsze - transmitowaliśmy z kawiarni w sopockiej galerii, drugie - było rodzajem reportażu). Będzie więc – mniej żywiołowo czyli – spokojniej.
Audio
W MBK 22 stycznia

Pierwszym gościem wydania będzie KRZYSZTOF MIESZKOWSKI, tym razem – w roli redaktora „NOTATNIKA TEATRALNEGO”. Najświeższy zeszyt opowiada o teatrze duetu: STRZĘPKA – DEMIRSKI czyli najsłynniejszej pary twórców teatralnych. Przed rokiem reżyserka i dramatopisarz otrzymali Paszport Polityki i cały ubiegły rok należał  do nich: bywalców festiwali, twórców jednego z najgłośniejszych spektakli 2011: „Tęczowa Trybuna” (Teatr Polski, Wrocław). Drugoplanowa będzie w tym wydaniu rola Krzysztofa Mieszkowskiego – dyrektora Teatru Polskiego, ale patronując tej scenie, jesteśmy ciekawi tego, co zaplanował dyrektor na drugą  część sezonu 2011/2012.

Tegoroczne Paszporty Polityki zasygnalizujemy, krótkim dźwiękiem z Gali Paszportów w Operze Narodowej.


/

Drugim gościem wydania będzie PIOTR KAMIŃSKI (przez telefon), mieszkający w Paryżu znawca opery, tłumacz (w obie strony), który przetłumaczył „Makbeta”. Porozmawiamy o specyfice tego przekładu i o atutach nowej serii szekspirowskiej (wyd. W.A.B.)

Wydanie rozpocznie żartobliwie przeczytana przez panią Grażynę Barszczewską pierwsza scena pierwszego aktu „tragedii szkockiej”. Opiekę reżyserską nad tą miniaturką sprawował WOJCIECH MARKIEWICZ.

Zapraszamy.

Baszka Marcinik i Wojtek Dorosz – wydawca.