DWA TEATRY – i w P.S. – TRZECI.

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2012 16:51
Wyłącznie teatralne wydanie Magazynu.
Audio
Hans, Dora i Wilk - zdjęcia z prób
"Hans, Dora i Wilk" - zdjęcia z próbFoto: fot. N. Kabanow/Teatr Polski we Wrocławiu

Po pierwsze – zaprzyjaźniamy się na co najmniej drugą połowę sezonu z… TEATREM DRAMATYCZNYM w Warszawie. Wizytę w studiu składają: KATARZYNA SZUSTOW – kierownik(-czka) Działu Komunikacji i Rozwoju Teatru Dramatycznego oraz dyrektor – PAWEŁ MIŚKIEWICZ (reżyser, aktor) - kierujący Dramatycznym czwarty rok.

„Teatr antywerystyczny, widowiskowy, intelektualny, polityczny” – tek charakteryzował teatr w lewym skrzydle Pałacu Kultury Konstanty Puzyna w … 1965 roku . Jak określają T.D. jego obecni Twórcy, tego dowiemy się w tym wydaniu. A ma on ponad 50-letnią historię. W jakim stopniu dziedziczy po poprzednikach, to interesuje mnie w sposób szczególny. Ciekawe też wydają się kolejne propozycje premier:

1.”Kto zabił Alonę Iwanownę?” – spektakl najmłodszego polskiego reżysera

2.”Kontrakty kupieckie” Jelinek w reżyserii Pawła Miśkiewicza.

Będą zaproszenia !Po drugie – przygotowujemy się do kolejnej prapremiery w Teatrze Polskim we Wrocławiu. W studiu Radia Wrocław – AŚKA GROCHULSKA – współautorka scenariusza spektaklu pod tytułem:  „Hans, Dora i Wilk” w reżyserii Michała Borczucha oraz kierownik literacki T[pl Wrocław – PIOTR RUDZKI.

Jeżeli temperatura przedstawienia – zdarzenia (jak je określają twórcy) będzie taka, jak w studiu podczas nagrania, to …

W P.S. – przez telefon – JACEK PONIEDZIAŁEK – tłumacz i reżyser spektaklu pod tytułem: „Bohater Osama”, współprodukowanego przez Teatr IMKA Tomasza Karolaka (w Warszawie).

Trzy teatry – jakże różne i jakże mocne, angażujące spektakle, podejmujące tematy dotyczące nas i otaczającej nas rzeczywistości. To – tylko uogólnienie. Szczegóły w tym wydaniu MBK.

Proszę nie liczyć na bardzo przyjemny wieczór, ale, jeżeli Państwo zdecydują się słuchać, to nie pozostaną Państwo obojętni.

Do usłyszenia.

Baszka Marcinik, Wojciech Dorosz – wydawca.