X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

w MBK 22 kwietnia

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2012 18:29
Dziś – MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ ZIEMI, o którym pamiętam, odkąd zaczął być obchodzony także w Polsce. Jutro – ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI I PRAW AUTORSKICH, który również przed laty ogłaszałam na antenie Trójki. To wydanie MBK ma więc ważny kontekst, a tymczasem…
Audio
Projekty lalek do spektaklu - Dariusz Panas
Projekty lalek do spektaklu - Dariusz PanasFoto: mat. promocyjne

Za kilka dni – w środę – rozpoczną się 12 DNI TISCHNEROWSKIE w Krakowie. Zaprosi na nie biograf księdza Józefa Tischnera oraz współtwórca Dni Jemu poświeconych – poeta, redaktor – WOJCIECH BONOWICZ .
W Gdańsku natomiast – przed tygodniem odbyła się premiera w Teatrze Miniatura , do którego zaprosił nas nowy dyrektor tej lalkowej sceny – ROMUALD WICZA POKOJSKI . Zaproszenie przyjęłam. Dziś – rodzaj reportażu z próby generalnej. Usłyszymy samego dyrektora Miniatury oraz reżysera spektaklu - IRENEUSZA MACIEJEWSKIEGO i scenografa - DARIUSZA PANASA .  Dlaczego "Tajemnica diamentów" to szczególny spektakl, proszę przekonać się, słuchając tego wydania MBK .

A w Gdyni – przed tygodniem została otwarta nowa scena Teatru Muzycznego . To jedna z nielicznych u nas nowych scen teatralnych. Teatr przygotowuje się teraz do generalnego remontu całego budynku. Byłam na premierze inaugurującej działalność Małej Sceny TM. „Balu w operze” Juliana Tuwima . Dziś – przedstawiam rozmowę z dyrektorem MACIEJEM KORWINEM oraz reżyserem spektaklu – WOJCIECHEM KOŚCIELNIAKIEM

 

 

Jutro – w Światowym Dniu Książki i Praw Autorskich , obchodzonym min. w rocznicę urodzin W. Szekspira oraz śmierci M. Cervantesa (święto przywędrowało z Katalonii, obchodzone także w Dniu Św. Jerzego) – w Gdańsku – odbędzie się PIERWSZY ZJAZD POLSKICH HAMLETÓW oraz widowisko HAMLET TRANSGATUNKOWY – wszystko to - pod hasłem „HAMLET 2 CZASÓW” . Pierwszą część obchodów 448 rocznicy urodzin autora Hamleta – reżyseruje ANDRZEJ WAJDA na przedprożach Długiego Targu. Drugą – w miejscu budowy Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego ROBERT FLORCZAK i to on opowie o przygotowaniach do tego wydarzenia.
Zapraszamy.
Baszka Marcinik oraz Wojtek Dorosz – wydawca.

/

Za nami – przypomnę – premiera tomiku wierszy Wisławy Szymborskiej , p.t. „Wystarczy” oraz np. amerykańska premiera płyty Johna Zorna do spektaklu Grzegorza Jarzyny „Nosferatu” .