Dzika geometria i asamblaże w Sopocie

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2012 23:11
Wystawa prac w rodzinnym mieście artysty, finalizująca obchody 40-lecia jego pracy twórczej. Andrzej Dudziński studiował na Politechnice Gdańskiej - a później w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Gdańsku architekturę wnętrz i grafikę. Studia ukończył na Wydziale Grafiki ASP w Warszawie. Wędrował po świecie. Obecnie mieszka w Warszawie, a w Sopocie bywa raz na parę lat. Jest jego Honorowym Obywatelem.
Audio
Grafika Andrzeja Dudzińskiego (fragment)
Grafika Andrzeja Dudzińskiego (fragment)Foto: mat. promocyjne

Dziś – będzie gościem specjalnym kolejnego wakacyjnego wydania. W roli współgospodarza wystąpi dyrektor PGSZBIGNIEW BUSKI, który pokazywał już prace Andrzeja Dudzińskiego i będzie okazja o tym opowiedzieć. Spodziewamy się też wizyty PAWŁA HUELLE, który, jak mało kto, potrafi opowiadać o sztuce, a rozmowa o twórczości twórcy Ptaka Dudiego nie należy do najłatwiejszych, gdyż jest on artystą niezwykle twórczym, o wielu talentach i zainteresowaniach. To malarz, grafik, wnikliwy obserwator i komentator zjawisk tego świata, obdarzony przy tym ogromnym poczuciem humoru.

POKOCHALIŚMY DUDIEGO i CIESZYMY SIĘ , ŻE OBCHODZI SWÓJ JUBILEUSZ TAKŻE W SOPOCIE!

 

Wydanie – tradycyjnie zaczniemy „innym tematem”. Tym razem – to – TRANSATLANTYKFESTIWAL FILMU i MUZYKI w POZNANIU, który zaczyna się za miesiąc. Usłyszymy jego twórcę – JANA A.P. KACZMARKA. W ten sposób – w jednym wydaniu – dwóch artystów przybywających z USA (A. Dudziński mieszkał w NY do niedawna, a Jan Kaczmarek mieszka nadal w LA).
MBK – tego lata – na trasie między Warszawą, Trójmiastem i Poznaniem.
Zapraszamy:
Baszka Marcinik i Wojtek Dorosz – wydawca.
Za pomoc w realizacji audycji, nadawanej z Let’s Art Cafe w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie DZIĘKUJEMY jej dyrektorowi oraz Radiu Gdańsk i Andrzejowi Dubasowi.

 

Czytaj także

Andrzej "Dudi" Dudziński: 40-lecie pracy twórczej

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2012 10:00
Dziś w PAŃSTWOWEJ GALERII SZTUKI w SOPOCIE – wernisaż wystawy prac malarza, grafika, satyryka, HONOROWEGO OBYWATELA SOPOTU – obywatela świata: z Sopotu wywędrował do Warszawy (tu ukończył ASP) i – dalej – do Londynu, Nowego Jorku, by wrócić do Warszawy.
rozwiń zwiń