X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kolejna wyprawa MBK – tym razem doTrójmiasta

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2012 23:50
Po dłuższej przerwie powracamy do Trójmiasta, ale …przez Paryż.
Audio
  • Polskie wydarzenia kulturalne w Korei odbywają się w ramach Projektu Azja Instytutu Adama Mickiewicza. Krzysztof Garbaczewski oprócz czytania Iwony, pokazuje też na Seoul Porforming Arts Festival swoją "Odyseję" - a rozmawiała z nim - Katarzyna Borowiecka.
  • Kolejna wyprawa MBK – tym razem doTrójmiasta
Marcin Zawicki - bez tytułu - z cyklu The Fall
Marcin Zawicki - bez tytułu - z cyklu The FallFoto: mat. prom.

Wydanie rozpoczniemy krótką relacją z odbytej przed tygodniem wyprawy na premierę "Miasta snu" Krystiana Lupy (koprodukcja TR Warszawa, Theatre de La Ville, Teatru Dramatycznego w Warszawie i Instytutu Adama Mickiewicza) w Theatre de la Ville w Paryżu. Przedstawienie trwało 4 godziny. Było to wydarzenie  z pogranicza snu i  medytacji, ożywianego dziwnym grymasem groteski. Na scenie wśród licznych postaci pojawiali się i sam Alfred (Kubin – autor powieści, do której Lupa powraca tym spektaklem), i Patera (władca Państwa Snu), i … Fellini.
Z samym reżyserem nie udało się spotkać (przygotowywał się do pokazu drugiej, 6-godzinej wersji przedstawienia). W relacji usłyszą Państwo głosy: Joanny Klass (z Instytutu A. Mickiewicza) oraz Grzegorza Jarzyny (dyrektora TR).

 

Wilhelm
Wilhelm Sasnal - bez tytułu

A w Trójmieście, w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie odbyły się pod naszą nieobecność dwa wernisaże - The Fall – Marcina Zawickiego oraz 1:1 Prace z kolekcji Fundacji Sztuki Polskiej ING.

Współgospodarz wydania – dyrektor PGS – Zbigniew Buski oprowadzi nas po tych wystawach. Jesteśmy – przypomnę – patronami sopockiej Galerii. Przygotujemy się też do listopadowego wernisażu prac Waldemara Świerzego.

 

 

 

W Teatrze Wybrzeże w Gdańsku z kolei nasza laureatka - czyli Talent Trójki 2012 w kategorii teatr - Ewelina Marciniak - pracuje nad "Amatorkami" wg Jelinek . To – spektakl pod naszym patronatem. W Aneksie natomiast do Festiwalu Wybrzeże Sztuki pokazane zostały: "Danuta W." w reżyserii Janusza Zaorskiego oraz "Tak powiedział Michael J." Jolanty Janiczak i Wiktora Rubina.

 
W Teatrze im. Gombrowicza w Gdyni (tak, taki czas w Trójmieście !) – Agnieszka Olsten wyreżyserowała "Miki Mister DJ" – sztukę Mateusza Pakuły (finalisty Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej 2011).

Zapraszamy: Baszka Marcinik i Wojtek Dorosz – wydawca. Program – tradycyjnie – realizuje w Let’ Art. Cafe (w PGS) – Andrzej Dubas z Radia Gdańsk.

P.S.: Małgorzata Sikorska Miszczuk poinformowała nas, że na Prix Bohemia Radio Festival 2102 jej sztuka - "Walizka" zdobyła Grand Prix.
A, za tydzień – jesteśmy we Wrocławiu (Gala Nagrody Angelus – nasz patronat)

 

10 października dowiedzieliśmy się o śmierci JERZEGO JAROCKIEGO.

/

Nie byłam pewna, czy jestem wystarczająco przygotowana na to, by zamieścić w Magazynie wspomnienie o PROFESORZE. To reżyser, z którym wyruszałam w swoją dorosłą podróż teatralną. W tym sensie – najważniejszy. Długo naradzaliśmy się, a, kiedy okazało się, że w moim archiwum jest jedna z moich ostatnich z Nim rozmów, podjęłam decyzję, że sięgnę po jej  fragment, dotyczący Gombrowicza. Rozmowa została nagrana 22 lutego 2006 w Zamku Królewskim. Jerzy Jarocki odbierał wtedy Wielką Nagrodę Fundacji Kultury. Poprosiłam Wojciecha Markiewicza – krakowskiego reżysera o Jego wspomnienie o Profesorze i tym rodzajem POŻEGNANIA Jerzego Jarockiego zaczynam to wydanie. Do relacji z Paryża – w tej sytuacji – powrócę przed polską premierą spektaklu Krystiana Lupy.

Czytaj także

Grzegorz Jarzyna wraca tu po latach

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2012 13:15
Reżyser, dyrektor TR Warszawa – Grzegorz Jarzyna – przybywa wraz ze "swoimi" aktorami do "TPK". Bywał u nas może przy innych okazjach, ale gościem specjalnym w Trójce, w dodatku – w "TPK" jest po raz pierwszy od lat 90.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pracować z aktorem, bez jego szkody psychicznej

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2012 09:00
- Glińska tworzy teatr bardzo ludzki, opowiadający o człowieku – przekonywała w audycji "W Dwójce raźniej” Aleksandra Popławska, aktorka teatralna, filmowa, reżyser.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Englert: odszedł najważniejszy z twórców teatralnych

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2012 13:35
Tak o Jerzym Jarockim, z którym wielokrotnie pracował, mówi aktor Jan Englert. – Nie sądzę, by ta luka szybko została wypełniona – dodał.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Był partnerem dla Gombrowicza, Różewicza i Mrożka"

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2012 17:50
Jacek Wakar pożegnał na antenie Dwójki zmarłego dziś Jerzego Jarockiego.
rozwiń zwiń