X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Fundacja Wisławy Szymborskiej poleca

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2013 02:39
25 maja odbyła się w Krakowie konferencja prasowa Fundacji Wisławy Szymborskiej. W tym wydaniu "Magazynu" sekretarz Nagrody Poetyckiej im. Wisławy Szymborskiej, Paulina Małochleb omówi nominacje do przyznawanej po raz pierwszy Nagrody, ustanowionej zgodnie z wolą Noblistki.
Audio
  • Przedstawiamy nominowanych do Nagrody Poetyckiej im. Wisławy Szymborskiej (Magazyn Bardzo Kulturalny/Trójka)
fragment książki Błysk rewolwru.
fragment książki "Błysk rewolwru".Foto: mat. prom.

Na konferencji ujawniono także jeszcze jeden projekt, który ma być właśnie realizowany. Szczegóły przedstawi prezes Fundacji Michał Rusinek. Tak się składa, że ukazała się nowa książka pod tytułem "Błysk rewolwru" (Wyd. Agora). Jest to przepiękna, bardzo nietypowa książka zawierająca juvenilia i inne nieznane "teksty" Wisławy Szymborskiej ze znanych np. cykli, jak "moskaliki", ale też nie publikowanych wcześniej, np. "lepieji hotelowych". Zachwycają młodzieńcze rysunki poetki. Czego nie ma w tej książce, łatwiej powiedzieć. O tym, co jest, opowie Michał Rusinek.

Będzie jeszcze coś, ale tego nie możemy chwilowo ujawnić.

W części MBK poświęconej teatrowi, Piotr Gruszczyński – dramaturg Nowego Teatru Krzysztofa Warlikowskiego – oprowadzi nas po  tym, co w tym teatrze będzie się działo w czasie, kiedy nadajemy "Magazyn". Będzie to przedpremierowy pokaz spektaklu pod tytułem "Kabaret Warszawski". Na 27 maja jesteśmy zaproszeni na koncert Justina Vivian Bond/a, bohatera drugiej części spektaklu Krzysztofa Warlikowskiego. Co to oznacza? Proszę posłuchać.

Zapraszamy na "Magazyn Bardzo Kulturalny" w niedzielę, 26 maja o godz. 19.00.

Baszka Marcinik i Wojtek Dorosz – wydawca.

Trójka jest partnerem Fundacji Wisławy Szymborskiej oraz patronem Nowego Teatru.

Zobacz więcej na temat: poezja Wisława Szymborska

Czytaj także

"Niektórzy lubią poezję" - kampania społeczna Fundacji Wisławy Szymborskiej i Trójki

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2013 14:08
- W statucie Fundacji, który sporządziła jeszcze sama Fundatorka, jest zapis mówiący, że mamy się troszczyć o czytanie poezji. Bardzo się cieszę, że radiowa Trójka podjęła się, wraz z nami, tego zadania - mówił Michał Rusinek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pięcioro nominowanych do nagrody Wisławy Szymborskiej

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2013 17:57
Do ścisłego finału jury zakwalifikowało: Justynę Bargielską, Krystynę Dąbrowską, Łukasza Jarosza, Krzysztofa Karaska i Jan Polkowskiego.
rozwiń zwiń