Agnieszka Grochowska: aktorska polska, norweska, flamandzka i...

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2013 19:00
Aktorka w mijającym roku zagrała w filmie "Child 44", którego producentem jest Ridley Scott. - Film ma genialną obsadę. Grają tam Gary Oldman, Tom Hardy. To niezwykle utalentowani ludzie. Praca z nimi to wielka przyjemność - przyznaje Agnieszka Grochowska.
Audio
  • Agnieszka Grochowska: aktorska polska, norweska, flamandzka i...(Trójkowo, filmowo)
Agnieszka Grochowska jako Danuta Wałęsa. Kadr z filmu Wałęsa. Człowiek z nadziei
Agnieszka Grochowska jako Danuta Wałęsa. Kadr z filmu "Wałęsa. Człowiek z nadziei"Foto: mat.prasowe/ITI Cinema Sp. z o.o.

Jak dodaje praca nad filmem dobitnie uzmysłowiła jej różnice między pracą w kinematografii europejskiej a amerykańskiej. - Poszczególne, emocjonujące sceny są grane nawet przez 12 godzin. W Polsce zazwyczaj trwa koło 2 godzin. Dzięki takiemu podejściu scena jest nagrana na bardzo wiele kamer i nie ma dylematu jak ją zmontować. Można to zrobić w dowolny sposób - przyznaje aktorka, której kreacje cieszyły się uznaniem m.in.  w Norwegii i Belgii.

Rozmowy Ryszarda Jaźwińskiego z aktorami i ludźmi świata filmu na podstronach "Fajnego filmu" oraz "Trójkowo, filmowo" >>>

W Polsce rok 2013 upłynął dla Agnieszki Grochowskiej pod znakiem współpracy z Andrzejem Wajdą. - Praca nad "Wałęsą. Człowiekiem z nadziei" była bardzo długa, trwała ponad 1.5 roku. Poszczególne sceny w filmie były kręcone nawet w odstępach półrocznych. Na początku taki typ pracy był bardzo stresujący. Łatwiej mieć gotowy scenariusz i się przygotować po prostu. Tu nagle dostawaliśmy nowe sceny. Pomysły rodziły się także na planie. To było niezwykle fascynujące. Zaskoczyło mnie, że Andrzej Wajda, reżyser z takim dorobkiem, jest w stanie tak spontanicznie i odważnie pracować. Poczuliśmy, że naprawdę razem robimy ten film - wspomina prace nad "Wałęsą" Agnieszka Grochowska. Jak mówi, zastanawiając się jak sprostać zadaniu zagrania Danuty Wałęsy, postanowiła porzucić swoje myśli o aktorskiej interpretacji, puencie i po prostu wcielić się w postać,  w jej świat wypełniony troską o dom i dzieci.

W audycji także:

- Andrzej Wajda wspominał zmarłego w niedzielę Wojciecha Kilara

- o pracy w minionym roku opowiadał Piotr Głowacki

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji "Trójkowo, filmowo", którą prowadził Ryszard Jaźwiński.

(gs)

Czytaj także

Jubileusz telewizji Kino Polska. To już 10 lat!

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2013 16:04
- Na początku to była telewizja garażowa, prawie dosłownie. Mieliśmy willę, w piwnicach działały studia postprodukcyjne, pracowało kilkanaście osób, wszyscy robili prawie wszystko - mówi Grzegorz Molewski o początkach telewizji Kino Polska, która w minionym tygodniu świętowała 10-lecie istnienia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Spaleni słońcem: Cytadela": wielki finał sagi Nikity Michałkowa

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2013 12:03
Skala, rozmach i długo wyczekiwany finał - to zdaniem Michała Dumy największe atuty najnowszego filmu rosyjskiego reżysera.
rozwiń zwiń