Rok 2014 w kinie: Pasikowski, bracia Coen i… Justin Bieber

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2014 18:30
- Oferta filmowa tego roku będzie szalenie różnorodna – zapowiadała w Trójce Marlena Wilcan. Przed nami m.in. film o Ryszardzie Kuklińskim, w reżyserii Władysława Pasikowskiego, nowy film braci Coen, a także dokument, którego bohaterem jest amerykański piosenkarz Justin Bieber.
Audio
  • Premiery filmowe 2014 roku zapowiada Marlena Wilcan (Trójkowo, filmowo)
Marcin Dorociński jako Ryszard Kukliński (fragment plakatu filmu Jack Strong)
Marcin Dorociński jako Ryszard Kukliński (fragment plakatu filmu "Jack Strong")Foto: mat. prom./Vue Movie Distribution

- Rok zaczniemy od dokumentu muzycznego, ilustrującego trasę koncertową jednego z najpopularniejszych wykonawców muzyki pop, którego fanki już do nas wydzwaniają. To "Justin Bieber. Believe" – zapowiedziała Marlena Wilcan, przedstawicielka firmy dystrybucyjnej Vue Movie Distribution. Premiera filmu 24 stycznia.

Rozmówczyni Ryszarda Jaźwińskiego zapowiedziała, że w 2014 r. trafi na ekrany także "wielka epicka historia, kunsztownie zrealizowana przez Łukasza Barczyka". - To opowieść zatytułowana "Hiszpanka".  Zapowiadam ją już dziś, chociaż premiera odbędzie się prawdopodobnie dopiero pod koniec roku, ale bardzo na to czekamy – przyznała.
7 lutego premierę bezie miał natomiast "Jack Strong", czyli kolejna, polska propozycja. - To prawdziwa historia szpiega, który zmienił losy świata, czyli Ryszarda Kuklińskiego. Był pułkownikiem w ludowym Wojsku Polskim i rozpoczął współpracę z CIA, właśnie takim pseudonimem się posługując. Film zaczyna się szalenie sensacyjnie, a później napięcie tylko rośnie. Film wyreżyserował Władysław Pasikowski. Zafascynowała go ta ukrywana przez lata historia szpiega, który rzucił wyzwanie wielkiemu imperium – opowiadała Marlena Wilcan.

2014 rok w kinie to także nowy film w reżyserii braci Coen "Co jest grane, Davis?". – Od lat z wyrafinowanym poczuciem humoru Ethan Coen i Joel Coen serwują nam swoje filmy. I tym razem jest tak samo. W tym przypadku mamy do czynienia z zagubionym geniuszem muzycznym, który błąka się po klubach muzycznych Nowego Jorku, poszukując swojego miejsca na świecie. Znając braci Cohen będzie przewrotnie i perfekcyjnie – dodała Marlena Wilcan.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, w której usłyszą Państwo więcej na temat nadchodzących premier filmowych.

Rozmowy Ryszarda Jaźwińskiego z aktorami i ludźmi świata filmu na podstronach "Fajnego filmu" oraz "Trójkowo, filmowo" >>>

Naszymi gośćmi byli także: Izabela Wójcik – dyrektor konkursu Polskich Nagród Filmowych "Orły", która mówiła o tegorocznej edycji nagrodowy, Grzegorz Molewski, który opowiadał o klasyce polskiego kina wydanej na płytach DVD, a także Weronika Doboszyńska (opowiadała o filmie "Porachunki"), Agata Wojciechowska (która mówiła o "Wilku z Wall Street") i Ewa Szabłowska, która zapowiedziała tegoroczną trasę zimową z cyklu "Nowe Horyzonty".

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji "Trójkowo, filmowo", którą prowadził Ryszard Jaźwiński.

(ei)

Czytaj także

Mirosław Baka: "Jack Strong" wywoła kontrowersje

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2013 16:18
Rozgłos zapewnił mu "Krótki film o zabijaniu" Krzysztofa Kieślowskiego. W ciągu ostatnich 25 lat zagrał wiele ról filmowych i teatralnych. Wkrótce będzie można go obejrzeć w filmie Władysława Pasikowskiego, "Jack Strong" o płk. Kuklińskim.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mają na koncie miliony, a nie skończyli jeszcze 30 lat

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2013 07:45
Wprawdzie na liście miliarderów jedyną osobą poniżej 30. roku życia jest założyciel Facebooka, 29-letni Mark Zuckerberg, za to wśród milionerów jest wielu młodych ludzi - informuje "Puls Biznesu".
rozwiń zwiń