X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dlaczego Dawid Podsiadło przestał się wstydzić przy "Kamieniach na szaniec"?

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2014 07:00
Utwór "4.30", promujący najnowszy film Roberta Glińskiego, to pierwsza piosenka, do której polski tekst napisał Dawid Podsiadło. - Wcześniej pisałem tylko po angielsku, bo czułem się w ten sposób chroniony - opowiadał wokalista w Trójce.
Audio
  • Dawid Podsiadło opowiada o piosence do filmu "Kamienie na szaniec" (Trójkowo, filmowo/ Trójka)
Bohaterowie filmu Kamienie na szaniec (w środku Tomasz Ziętek)
Bohaterowie filmu "Kamienie na szaniec" (w środku Tomasz Ziętek) Foto: MonolithFilms/ Marcin Makowski/ mat. pras.

Inspiracją do napisania utworu "4.30" było aresztowanie Rudego, bohatera "Kamieni na szaniec", o tytułowej godzinie 4:30 nad ranem. Jak przyznał Dawid Podsiadło w rozmowie z Ryszardem Jaźwińskim, historię poznał jeszcze w szkole i od razu wydał mu się ona bardzo poruszająca.

Dawid Podsiadło w Trójce>>>

To pierwszy utwór artysty skomponowany na potrzeby filmowej produkcji. - Komponowania nigdy nie planuję, dzieje się przypadkowo i wtedy ma największą wartość. W tym przypadku akurat tak właśnie się stało, pomysł na muzykę po prostu się pojawił - opowiadał Dawid Podsiadło.

Rozmowy Ryszarda Jaźwińskiego z aktorami i ludźmi świata filmu na podstronach "Fajnego filmu" oraz "Trójkowo, filmowo" >>>

A jak było z tekstem? - Do tej pory pisałem tylko po angielsku, bo czułem się bardziej chroniony i bezpieczny. Polskie teksty niestety okazywały się jakieś banalne i pretensjonalnie… Wstydziłem się więc pokazywać je komukolwiek. Kiedy zacząłem pisać o tych konkretnych wydarzeniach wiedziałem, co chciałbym przekazać, miałem profile konkretnych postaci. I okazało się, że nie było to takim wielkim problemem, jak się obawiałem - przyznał autor.

W oryginalnej wersji tekstu - jak zdradził Dawid Podsiadło - było jeszcze zakończenie, które podsumowuje to, co o wydarzeniach myśli Rudy. - Ale zrezygnowaliśmy z tego, żeby nie przesadzić z ilością różnych części. Może wkrótce to udostępnię, ale już tylko w formie tekstu - dodał.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, w której także podsumowanie gali rozdania Oscarów, fragmenty rozmów z twórcami nagrodzonych filmów oraz rozmowa z Martą Nieradkiewicz - aktorką nominowaną do nagrody im. Zbigniewa Cybulskiego.

Zobacz serwis specjalny OSCARY 2014 >>>

Audycję "Trójkowo, filmowo" przygotował i prowadził Ryszard Jaźwiński.

(ei)

Czytaj także

Andrus, Zamachowski i Podsiadło nie wytrzymali!

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2014 10:35
Tego już było za wiele dla Artura Andrusa, Zbigniewa Zamachowskiego i Dawida Podsiadło. Artyści biorący udział w nieprzewidywalnej kampanii Trójki na planie kolejnej reklamy nie byli w stanie powstrzymać śmiechu...
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Powieki ulic" - spot Trójki, który zawstydza Artura Andrusa

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2014 13:57
Ostatni z serii spotów reklamowych Trójki powstał na kanwie pewnej zabawy. - Teraz trochę wstydzę się tego, co wymyśliłem. Ale trudno, zostało już nagrane, niech leci w świat - żartował Artur Andrus.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premiera piosenki "4:30" Dawida Podsiadło w Trójce

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2014 13:15
Jeden z najzdolniejszych artystów młodego pokolenia skomponował utwór do najnowszego filmu Roberta Glińskiego "Kamienie na szaniec"- w kinach od 7 marca.
rozwiń zwiń