Film "Wilgotne miejsca": wybuch talentu Carli Juri

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2014 16:44
Element zabawy, element spojrzenia na bunt młodej dziewczyny jest w tym filmie bardzo ważny. Obraz "Wilgotne miejsca" Davida Wnendta to szalenie udana adaptacja bestselerowej książki Charlotte Roche pod tym samym tytułem - mówi gość audycji "Trójkowo, filmowo" Artur Liebhardt.
Audio
  • Film "Wilgotne miejsca": wybuch talentu Carli Juri (Trójkowo, filmowo)
Carla Juri
Carla JuriFoto: mat.dystrybutora

Lubi swój zapach intymny. Rzadko się myje, bo higiena jest dla niej mocno przereklamowana. Otwarcie mówi o tematach, o których wielu z nas nawet nie śmie myśleć, a z przyjaciółką wymienia się tamponami. W ten sposób dystrybutor filmu opisuje nastolatkę Helen Memel.

Film o niej zaczyna się autoironicznie. - Pierwszymi napisami, które widzimy, to uwaga z listu czytelniczki, że książka Charlotte Roche nie powinna być sfilmowana. David Wnendt w sposób interesujący podejmuje się jednak tego tematu i tę trudną książkę adaptuje na duży ekran - opowiada Artur Liebhardt z Against Gravity.

Rozmowy Ryszarda Jaźwińskiego z aktorami i ludźmi świata filmu na podstronach "Fajnego filmu" oraz "Trójkowo, filmowo" >>>

W jego filmie wybucha talent Carli Juri, szwajcarskiej aktorki, która swobodnie może grać w czterech językach. W zeszłym roku dostała nagrodę na Berlinale. Krytyka na całym świecie porównuje ją do Meg Ryan. Aktorka dostała też nagrodę jury Festiwali OFF Plus Camera za przemyślaną kreację, która pokazywała dorastanie młodej dziewczyny i jej seksualność. Także publiczność Festiwalu przyznała filmowi swoja nagrodę.

W audycji mówiliśmy także nominowanej do Talentów Trójki Agnieszce Woszczyńskiej, spotkaliśmy się z laureatami Krakowskiego Festiwalu Filmowego, a Katarzyna Borowiecka rozmawiała z reżyserem filmu "Jak ojciec i syn" Hirokazu Koreedą.

Do słuchania "Trójkowo, filmowo" zapraszamy w każdą niedzielę między 14.00 a 15.00.

(mp, gs)

Czytaj także

Filmowy spacer po muzycznej "Nowej Warszawie"

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2014 12:43
Podczas 54. Krakowskiego Festiwalu Filmowego odbędzie się światowa premiera filmu "Nowa Warszawa" w reżyserii nominowanego do Oscara Bartosza Konopki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szkoła Wajdy prezentuje się w Krakowie

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2014 12:35
Z roku na rok Szkoła Wajdy coraz wyraźniej obecna jest na Krakowskim Festiwalu Filmowym. Jej studenci pokazują filmy dokumentalne i fabularne, uczestniczą w wydarzeniach branżowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Ab Ovo": tajemnica stworzenia i relacja z matką przed narodzinami

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2014 03:54
Film "Ab Ovo" Anity Kwiatkowskiej-Naqvi opowiada o macierzyństwie, ciąży, a przede wszystkim o kobiecości. Młoda reżyserka zdobyła już prestiżowe wyróżnienie za swoją animację oraz znalazła się w finale Talentów Trójki.
rozwiń zwiń