X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Tomasz Raczek o sztuce oglądania i… słuchania filmów

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2014 18:00
Krytyk filmowy i dziennikarz wydał książkę "KINOPASSANA. Sztuka oglądania filmów" oraz płytę "Sztuka słuchania filmów. Przeboje". W Trójce mówił m.in. dlaczego zdecydował się zająć muzyką i co oznacza wyraz Kinopassana.
Audio
  • Tomasz Raczek o sztuce oglądania i… słuchania filmów (Trójkowo, filmowo)
Tomasz Raczek w studiu Polskiego Radia
Tomasz Raczek w studiu Polskiego Radia Foto: A.Szozda/PR

Sygnowana jego nazwiskiem płyta to zbiór przebojów filmowych. - Staram się namówić wszystkich, aby przeboje potraktować jak linki łączące nas z filmami kiedyś obejrzanymi. Moją obsesją jest, żeby nie utożsamiać kina z Hollywood. Dlatego zadbałem o to, żeby na płycie były piosenki z całego świata - dodał.

Tomasz Raczek wydał także książkę, której tytuł zawiera wymyślony przez niego wyraz. - Pojęcie Kinopassana stworzyłem będąc pod wrażeniem starożytnej sztuki medytacji, która zresztą sam uprawiam, czyli Vipassana. Kinopassana oznacza pokazywać przez film samego siebie dokładnie takim, jakim jestem. Bo o rzeczach trudnych łatwiej jest mówić przy pomocy kina - dodał.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy, w której Tomasz Raczek opowiada m.in. co łączyło Polę Negri i Adolfa Hitlera. Wśród gości audycji byli także: Małgorzata Borychowska (mówiła o najbliższych premierach kinowych), Mariusz Szczygieł (opowiadał o filmie "Gottland"), a także Jagoda Murczyńska i Jakub Królikowski (organizatorzy Festiwalu Filmowego Pięć Smaków).

***

Tytuł audycji: Trójkowo, filmowo
Prowadził: Ryszard Jaźwiński
Goście:Tomasz Raczek, Małgorzata Borychowska, Mariusz Szczygieł, Jagoda Murczyńska i Jakub Królikowski
Data emisji: 9.11.2014
Godzina emisji: 14.05

(ei/fbi)