"Ikony srebrnego ekranu" - ostatnia rola Stanisława Mikulskiego

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2014 18:13
- Ten cykl to nie tylko "Stawka większa niż życie", ale cała kariera Stanisława Mikulskiego od debiutu, a do tego między innymi wspomnienia o rodzinie - opowiadał reżyser Jarosław Antoszczyk.
Audio
  • Jarosław Antoszczyk opowiada o współpracy ze Stanisławem Mikulskim, krytycy filmowi o najciekawszych premierach tygodnia (Trójkowo, filmowo/ Trójka)
Stanisław Mikulski w Ikonach srebrnego ekranu opowiada nie tylko o karierze, ale też o rodzinie, a nawet marzeniach
Stanisław Mikulski w "Ikonach srebrnego ekranu" opowiada nie tylko o karierze, ale też o rodzinie, a nawet marzeniach Foto: youtybe.com/Ikony srebrnego ekranu

"Ikony srebrnego ekranu" to serial dokumentalny poświęcony gwiazdom polskiego kina i reżyserom najpopularniejszych produkcji filmowych i telewizyjnych PRL. Przedstawia kulisy wielkich aktorskich i reżyserskich karier, niepublikowane dotąd zdjęcia z prywatnych kolekcji i anegdoty z planów zdjęciowych. O tym wszystkich opowiadają: Stanisław Mikulski, Beata Tyszkiewicz, Stanisław Jędryka, Ewa Szykulska, Michał Szewczyk i inni. Premierę cyklu zaplanowano na przyszły rok.

- Bardzo nam przykro, że na premierze zabraknie Stanisława Mikulskiego. Tym bardziej, że "Ikony…" opowiadają o jego karierze od debiutu, poprzez "Stawkę większą niż życie", aż do tego, co było dalej. Są też wspomnienia o rodzinie, więc to wielowymiarowy obraz Stanisława Mikulskiego i ostatnia produkcja z jego udziałem - mówił Jarosław Antoszczyk.
W audycji mówiliśmy także o najciekawszych premierach kinowych, o festiwalu Ale Kino! oraz o nagrodzie im. Andrzeja Munka.

***
Tytuł audycji: Trójkowo filmowo
Prowadził: Ryszard Jaźwiński
Goście: reżyser Sebastian Budny, operator Michał Sobociński, krytycy filmowi Marlena Wilcan, Artur Liebhart, Anna Bielak i Jerzy Armata oraz Marta Jodko i Jacek Nowakowski organizatorzy festiwalu Ale Kino!
Data emisji: 30.11.2014
Godzina emisji: 14.05
(ei/mk)

Czytaj także

"Sen o Warszawie" - film godny wielkości Niemena

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2014 15:19
W kinach można już zobaczyć pełnometrażowy dokument Krzysztofa Magowskiego "Sen o Warszawie" opowiadający o życiu i twórczości Czesława Niemena. To pierwszy tak pełny portret artysty.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Odszedł Stanisław Mikulski

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2014 08:08
Popularny aktor, niezapomniany Hans Kloss ze "Stawki większej niż życie" miał 85 lat. Informację o jego śmierci podał wydawca biografii aktora - Krzysztof Genczelewski.
rozwiń zwiń