Filmowy ranking Pedro Almodóvara!

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2014 18:00
Pedro Almodóvar ogłosił swój ranking najlepszych filmów niehiszpańskojęzycznych 2014 roku. Na pierwszym miejscu jego listy znalazła się "Ida".
Audio
  • Filmowy ranking Pedro Almodóvara! (Trójkowo, filmowo)
Reżyser Pedro Almodóvar ogłosił filmowy ranking 2014
Reżyser Pedro Almodóvar ogłosił filmowy ranking 2014Foto: PAP/EPA/Clemens Niehaus/Geisler-Fotopres

- Strasznie mnie to cieszy, bo to kolejna osobowość kina, która mówi, że "Ida" zrobiła na niej gigantyczne wrażenie. Myślę, że "Ida" przybliża się do Oskara. Ona łączy w zachwycie wszystkich cinefili świata - mówi Jakub Duszyński, dyrektor artystyczny firmy Gutek Film.

Drugie miejsce w rankingu reżysera zajęła "Nimfomanka" Larsa von Triera, a trzecie - "Mama" Xaviera Dolana. Czwarte miejsce zdobył obraz Jima Jarmuscha "Tylko kochankowie przeżyją", a na piątym uplasował się "Boyhood" Richarda Linklatera.

Na liście najlepszych aktorów znaleźli się: Antoine-Olivier Pilon ("Mama"), Jake Gyllenhaal ("Wolny strzelec"), Stellan Skarsgård ("Nimfomanka") i Ethan Hawke ("Boyhood"). Wyróżnione przez Almodóvara aktorki to: Julianne Moore ("Still Alice") Anne Dorval ("Mama") i Tilda Swinton ("Tylko kochankowie przeżyją").

***

Tytuł audycji: Trójkowo filmowo
Autor: Ryszard Jaźwiński
Goście: Andrzej Kołodyński (krytyk),Tomasz Raczek (krytyk), Zdzisław Pietrasik (krytyk), Janusz Wróblewski (krytyk), Andrzej Bukowiecki (krytyk), Robert Gliński (reżyser), Jakub Duszyński (dyrektor artystyczny firmy Gutek Film), Marcin Krzyształowicz (reżyser). Małgorzata Borychowska  
Data emisji: 28.12.2014
Godzina emisji: 14.05

(iwo/mp)

Czytaj także

Triumf "Idy" i Agaty Kuleszy za oceanem

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2014 12:30
"Ida" Pawła Pawlikowskiego święci triumfy nie tylko w Europie, ale i na świecie. W poniedziałek krytycy z amerykańskiego Kansas nagrodzili polski obraz jako najlepszy film nieanglojęzyczny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przed debiutem, po debiucie. Aktorzy w Trójce

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2014 12:32
Ostatnie lata, szczególnie ten kończący się już rok, to w polskim kinie wysyp młodych aktorów. Ryszard Jaźwiński rozmawiał ze wschodzącymi gwiazdami kina i teatru.
rozwiń zwiń