X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Między nami dobrze jest", czyli taki teatr w kinie

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2015 18:25
Reżyser Grzegorz Jarzyna i aktorka Aleksandra Popławska opowiadali w Trójce o przeniesieniu do kina sztuki "Między nami dobrze jest". Tłumaczyli też, dlaczego dramat trafił na wielki ekran.
Audio
  • Aleksandra Popławska i Grzegorz Jarzyna o filmie "Między nami dobrze jest" i Waldemar Krzystek o "Fotografie" (Trójkowo, filmowo)
Aleksandra Popławska zagrała jedną z głównych ról zarówno w sztuce jak i w adaptacji filmowej Między nami dobrze jest
Aleksandra Popławska zagrała jedną z głównych ról zarówno w sztuce jak i w adaptacji filmowej "Między nami dobrze jest" Foto: mat. prom.

Spektakl "Między nami dobrze jest" premierę w TR Warszawa miał w 2009 r. Sztuka, opowiadająca o polskim społeczeństwie czasu transformacji, została napisana przez Dorotę Masłowską.

Występująca w filmie Aleksandra Popławska przyznała, że oswojeni z twórczością Doroty Masłowskiej aktorzy na pomysł adaptacji kinowej zareagowali entuzjastycznie. - To nasz ukochany spektakl, więc dobrze, że można go było zapisać w takiej formie - przyznała Aleksandra Popławska.

Od słów do prawdy o nas. Masłowska i Jarzyna o nowym filmie>>>

A dlaczego dramat został zekranizowany? - Bo to dla nas istotny tekst, który dotyczy rzeczywistości. Poza tym fascynuje mnie droga pomysłów artystycznych przez różne miejsca prezentacji i różne wyobrażenia - mówił reżyser spektaklu i filmu Grzegorz Jarzyna. I dodał, że to nie jest film, ale to też nie teatr telewizji. - To taki teatr w kinie.

Obraz nie był kręcony w teatrze, ale w... wielkiej blaszanej hali. Wersja kinowa, jak zapewniają twórcy, nie znudzi nawet tych, którzy widzieli spektakl. Adaptację filmową od scenicznej różni m.in. zakończenie.

***

Tytuł audycji: Trójkowo filmowo
Autor: Ryszard Jaźwiński

Goście: Aleksandra Popławska (aktorka), Grzegorz Jarzyna (reżyser), Waldemar Krzystek (reżyser), Ewa Puszczyńska (Opus Film)

Data emisji: 11.01.2015
Godzina emisji: 14.05

(ei,tj)

Czytaj także

Przed debiutem, po debiucie. Aktorzy w Trójce

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2014 12:32
Ostatnie lata, szczególnie ten kończący się już rok, to w polskim kinie wysyp młodych aktorów. Ryszard Jaźwiński rozmawiał ze wschodzącymi gwiazdami kina i teatru.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Filmowy ranking Pedro Almodóvara!

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2014 18:00
Pedro Almodóvar ogłosił swój ranking najlepszych filmów niehiszpańskojęzycznych 2014 roku. Na pierwszym miejscu jego listy znalazła się "Ida".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wielkie oczy" - zaskakujący powrót Tima Burtona

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2015 14:00
- To zwrot w twórczości Tima Burtona, zarówno pod kątem estetyki, jak i podejmowanego tematu - mówi Paweł Fiłonowicz z Forum Film Poland o najnowszym filmie Burtona "Wielkie oczy".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Whiplash" - okrutna droga do doskonałości

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2015 14:40
- To bardzo ważny film amerykański, który zdobył główną nagrodę i nagrodę jury zeszłorocznego festiwalu w Sundance - mówi Urszula Śniegowska, dyrektor American Film Festival.
rozwiń zwiń