Kinga Preis: role drugoplanowe są trudne

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2015 21:00
- Lubię ryzykować i często to robię. Gram w takich rzeczach, po których w ogóle nie wiem, czego się spodziewać - zwierza się Kinga Preis.
Audio
  • Ryszard Jaźwiński rozmawia z Kingą Preis nt. jej gry w filmach niekomercyjnych
Kinga Preis opowiadała Ryszardowi Jaźwińskiemu m.in. o tym, jakim wyzwaniem jest granie ról drugoplanowych
Kinga Preis opowiadała Ryszardowi Jaźwińskiemu m.in. o tym, jakim wyzwaniem jest granie ról drugoplanowychFoto: Wikimedia Commons/CC/Jarosław Roland Kruk

Kinga Preis jest w tym roku nominowana do nagrody Orły 2015 w kategorii "najlepsza drugoplanowa rola kobieca" za dwa filmy: "Bogowie" i "Pod mocnym aniołem". W "Trójkowo, filmowo" mówi o trudzie grania ról drugoplanowych. - Aktor pierwszoplanowy występuje od początku do końca, bierze na barki całość przekazu i tak naprawdę dużo trudniejszym zadaniem jest to wstrzelenie się na sekundy i wykreowanie postaci charakterystycznej i charyzmatycznej - uważa aktorka.

W audycji opowiada także o swojej obawie przed grą w musicalach, różnicy w traktowaniu w Polsce aktorów i aktorek oraz o tym, co stało się z otrzymanymi przez nią kilka lat temu statuetkami Orła...

"Bogowie" - za drugoplanową rolę w tym filmie Kinga Preis jest nominowana do nagrody Orły 2015 >>>

W audycji mówiliśmy też o filmie "Biały Bóg" Kornéla Mundruczó, który od zeszłego tygodnia można oglądać w kinach oraz prezentowaliśmy rozmowę z Łukaszem Żalem, operatorem nominowanym do Oscara za zdjęcia do "Idy". Opowiadał nam o planowanym wyjeździe do USA i filmie, który kręci w Bieszczadach.

***

Tytuł audycji: Trójkowo, filmowo
Autor: Ryszard Jaźwiński

Goście: Łukasz Żal (operator filmowy), Kinga Preis (aktorka), Ewa Szabłowska (Stowarzyszenie Nowe Horyzonty)

Data emisji: 01.03.2015
Godzina emisji: 14.05

(fbi/mc)

Czytaj także

Palkowski o filmie "Bogowie": zobaczyłem w Relidze rockandrollowca

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2014 11:40
- Nie spodziewałem się tak dobrego przyjęcia. 7 lat przerwy było niezbędne, żeby dojrzeć, zebrać kopy, pocierpieć i pośmiać się. Minęło sporo czasu i cudownie jest tu wrócić - mówił w Trójce Łukasz Palkowski, reżyser filmu "Bogowie" uznanego za najlepszy polski film na 39. Festiwalu Filmowym w Gdyni.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przed debiutem, po debiucie. Aktorzy w Trójce

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2014 12:32
Ostatnie lata, szczególnie ten kończący się już rok, to w polskim kinie wysyp młodych aktorów. Ryszard Jaźwiński rozmawiał ze wschodzącymi gwiazdami kina i teatru.
rozwiń zwiń