"Sils Maria": o kobiecości i odcieniach sławy

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2015 16:33
Juliette Binoche gra w "Sils Maria" dojrzałą aktorkę będącą u szczytu sławy, która zaczyna podsumowywać swoje życie. Kristen Stewart jest jej asystentką i być może jedyną przyjaciółką.
Audio
  • Gośćmi Ryszarda Jaźwińskiego byli: Małgorzata Borychowska, Katarzyna Orysiak (opowiadały o gorących filmowych premierach tygodnia), Monika Mazur (mówiła o Tygodniu Kina Hiszpańskiego) oraz aktor Bartosz Bielenia (Trójkowo, filmowo)
Kadr z filmu Sils Maria. Na zdjęciu Juliette Binoche i Kristen Stewart
Kadr z filmu "Sils Maria". Na zdjęciu Juliette Binoche i Kristen StewartFoto: mat. promocyjne

Akcja filmu toczy się w Szwajcarii. - Wybieramy się tam z trzema kobietami. Trzy wspaniałe aktorki, czyli Juliette Binoche, Kristen Stewart i Chloë Grace Moretz. Reprezentują one różne kobiece pokolenia. Ten film jest właśnie o różnych odcieniach kobiecości i sławy - mówi Katarzyna Orysiak (krytyk filmowy).

Film jest popisem aktorskich indywidualności. Marię Enders zagrała Juliette Binoche, znana z wybitnych kreacji w filmach Kieślowskiego, Hanekego i Szumowskiej. Partnerują jej Kristen Stewart, której światową sławę przyniósł występ w sadze "Zmierzch" oraz osiemnastoletnia Chloe Moretz, jedna z najciekawszych amerykańskich aktorek młodego pokolenia.

W audycji Monika Mazur mówiła o Tygodniu Kina Hiszpańskiego, a Małgorzata Borychowska opowiadała o obrazie "Złota klatka". - To jeden z najbardziej utytułowanych meksykańskich filmów w ostatnich latach - mówiła Borychowska. Dlaczego warto zobaczyć "Złotą klatkę"? Wyjaśniamy to w audycji.

***

Tytuł audycji: Trójkowo, filmowo

Autor: Ryszard Jaźwiński

Goście: Monika Mazur, Małgorzata Borychowska (krytyk filmowy), Katarzyna Orysiak (krytyk filmowy), Bartosz Bielenia (aktor)

Data emisji: 22.03.2015

Godzina emisji: 14.05

mp/fbi

Czytaj także

"Gloria" - film o kobiecości po pięćdziesiątce

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2015 16:51
"Gloria" to chilijska propozycja dla wielbicieli kina artystycznego. Film dostał aż trzy nagrody na festiwalu filmowym w Berlinie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Body/Ciało" Małgorzaty Szumowskiej o tym, co nas uwiera

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2015 02:20
- Ten film opowiada o otwieraniu siebie samego, dlatego podoba mi się część tytułu "Body", czyli opakowanie. Ten obraz próbuje zajrzeć do środka i zobaczyć, co nas uwiera - mówi Janusz Gajos.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Pod ochroną" - argentyński dramat z polskim akcentem

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2015 12:58
To jeden z filmów, które Trójka szczególnie poleca swoim słuchaczom - argentyński dramat Diego Lermana podejmujący temat przemocy domowej.
rozwiń zwiń