Esencja kina w Tarnowie: pokazy, nagrody i debiuty

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2015 16:16
Za nami 29. Tarnowska Nagroda Filmowa. Niekwestionowanym zwycięzcą festiwalu jest film "Body/Ciało" Małgorzaty Szumowskiej. Pierwszą w historii imprezy nagrodę za debiut aktorski odebrał Sebastian Fabijański.
Audio
  • 29. Tarnowska Nagroda Filmowa - podsumowanie (Trójkowo. filmowo)
Podobno nie można dwa razy odebrać nagrody za debiut. Przykład Sebastiana Fabijańskiego pokazuje, że jest inaczej... (na zdjęciu: kadr z filmu Jeziorak)
Podobno nie można dwa razy odebrać nagrody za debiut. Przykład Sebastiana Fabijańskiego pokazuje, że jest inaczej... (na zdjęciu: kadr z filmu "Jeziorak")Foto: materiały promocyjne

- Jestem bardzo zaskoczony obrotem spraw - mówi Sebastian Fabijański, którego wyróżniono za role w filmach "Jeziorak" i "Miasto 44". Aktor opowiada o pracy na planach obu produkcji i zdradza, w jakich filmach będą mogli zobaczyć go niedługo polscy widzowie.

W audycji wypowiadają się także członkowie jury festiwalu. - Program był bardzo różnorodny, dlatego zaskakujące jest to, że byliśmy tak jednomyślni. Spectrum, które nam zaserwowano, było naprawdę skrajne, od jednego końca polskiego kina do drugiego. Zestawianie tak różnych filmów okazało się trudne, a dyskusja była bardzo kolorowa - przyznaje Artur Reinhart, operator i członek jury.

W audycji gościmy również Allana Starskiego, który odebrał w Tarnowie nagrodę za całokształt twórczości. Laureat Oscara opowiada słuchaczom Trójki o filmie "The Cut", nad którym pracował dwa lata.

***

Tytuł audycji: Trójkowo filmowo
Autor: Ryszard Jaźwiński
Goście: Sebastian Fabijański (laureat nagrody za debiut aktorski im. Andrzeja Konica), Anna Grygiel (dyrektor Tarnowskiej Nagrody Filmowej), Dorota Kędzierzawka (reżyser, przewodnicząca jury festiwalu), Artur Reinhart (operator, członek jury festiwalu), Julia Jarża (współautorka kostiumów do filmu "Body/Ciało"), Allan Starski (scenograf filmowy i teatralny, laureat nagrody za całokształt twórczości), Emilia Wójcik (przewodnicząca jury młodzieżowego), Kamila Iwańska (członkini jury młodzieżowego), Jacek Dziduszko (dziennikarz filmowy i animator kultury)
Data emisji: 26.04.2015
Godzina emisji: 14.05

iwo/kd

Czytaj także

Festiwalowa podróż z Łodzi nad Wisłę

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2015 11:20
W dniach 10-11 kwietnia w warszawskim Kinie Iluzjon odbędzie się 13. Festiwal Filmów Szkoły Filmowej w Łodzi "Łodzią po Wiśle". To święto młodego polskiego kina.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nastała światowa moda na polskie kino!

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2015 16:29
- Polski film był kiedyś synonimem filmu, który należy omijać szerokim łukiem, a dziś, po latach, polskie kino wreszcie przyciąga widzów - mówi krytyk filmowy Paweł Felis.
rozwiń zwiń