Agnieszka Grochowska i czołówka Hollywood. Oto film "System"

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2015 20:49
Polska aktorka zagrała u boku m.in. takich gwiazd kina jak Tom Hardy, Noomi Rapace i Gary Oldman. Chociaż jej rola nie jest duża, wspomnień z planu ma bardzo wiele.
Audio
  • Agnieszka Grochowska opowiada Ryszardowi Jaźwińskiemu o pracy na planie filmu "System"(Trójkowo, filmowo/ Trójka)
Główne role w Systemie grają Tom Hardy i Gary Oldman. O scenie nagrywanej z Hardym opowiadała Agnieszka Grochowska
Główne role w "Systemie" grają Tom Hardy i Gary Oldman. O scenie nagrywanej z Hardym opowiadała Agnieszka Grochowska Foto: http://monolith.pl/ mat. prom.

"System" to wyprodukowana przez Ridleya Scotta ekranizacja, wydanej także w Polsce, bestsellerowej powieści "Ofiara 44" Toma Roba Smitha. Historia dzieje się w stalinowskiej Rosji. Lew Stiepanowicz Demidow (Tom Hardy) to młody funkcjonariusz Ministerstwa Bezpieczeństwa Państwowego, któremu przełożeni każą zatuszować sprawę okrutnego morderstwa czteroletniego chłopca. Gdy zaczynają ginąć kolejne dzieci, narażając się na gniew zwierzchników, Demidow rozpoczyna śledztwo na własną rękę.
Czy aktorce z Polski łatwiej było zrozumieć historię dziejącą się w czasie stalinowskiego terroru? - Na pewno my - Polacy - przez położenia geograficzne i historię jakoś bardziej to czujemy. Ale byłam zaskoczona tym, jak dobrze przygotowała się ekipa. Oczywiście czasami bywałam konsultantem, na przykład w kwestii wymowy niektórych rosyjskich słów - wspominała aktorka.
Agnieszka Grochowska opowiadała też, jak jej się współpracowało z pierwszoligowymi twórcami i aktorami Hollywood, w tym m.in. z Tomem Hardym. Mówi też, czym zdobyła sobie szacunek reszty obsady i ekipy.

***

Tytuł audycji: Trójkowo filmowo
Autor: Ryszard Jaźwiński

Goście: Agnieszka Grochowska (aktorka), Artur Liebhart (szef festiwalu Docs Against Gravity), Krystian Kamiński (reżyser filmu "Biało-czerwoni z Chrząstawy")

Data emisji: 3.05.2015
Godzina emisji: 14.05

ei/fbi

Czytaj także

Początek światowej kariery Agnieszki Grochowskiej?

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2015 16:00
- Nie wiadomo, czy jeszcze kiedykolwiek będę miała szansę, by zagrać ze światową czołówką aktorów - mówi Agnieszka Grochowska, która zagrała w amerykańskim filmie "System" Ridleya Scotta.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nastała światowa moda na polskie kino!

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2015 16:29
- Polski film był kiedyś synonimem filmu, który należy omijać szerokim łukiem, a dziś, po latach, polskie kino wreszcie przyciąga widzów - mówi krytyk filmowy Paweł Felis.
rozwiń zwiń