Jan A.P. Kaczmarek - twórca festiwalu, na którym serwuje się śniadania do łóżka

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2015 15:22
- Jesteśmy festiwalem idei i tym przyciągamy ludzi - mówił w Trójce Jan A.P. Kaczmarek, twórca Translantyk Festivalu.
Audio
  • Jan A.P. Kaczmarek opowiada o Transatlantyk Festivalu (Trójkowo, filmowo)
Transatlantyk Festival trwa do 7 do 14 sierpnia (na zdjęciu: twórca oraz dyrektor festiwalu  Jan A.P. Kaczmarek przed galą otwarcia festiwalu)
Transatlantyk Festival trwa do 7 do 14 sierpnia (na zdjęciu: twórca oraz dyrektor festiwalu Jan A.P. Kaczmarek przed galą otwarcia festiwalu)Foto: PAP/Jakub Kaczmarczyk

W Poznaniu trwa piąta edycja wydarzenia łączącego świat filmu i muzyki. - To jest zawsze cud, kiedy udaje się zorganizować festiwal oparty na ambitnych zasadach. Transatlantyk to nie tylko festiwal filmowy i muzyczny, lecz także festiwal idei społecznych, politycznych i kulturowych, który przyciąga ludzi powagą treści. Jednocześnie treści te są na tyle interesujące, że odwiedzają nas dzikie tłumy - mówił gość audycji.

Jan A.P. Kaczmarek: W Stanach stałem się marzycielem (WIDEO)>>>

Zdobywca Oscara opowiadał w Trójce o stawaniu na głowie podczas budowania festiwalu, głodzie poważnej rozmowy i cieszącym się ogromną popularnością kinie łóżkowym.

W audycji "Trójkowo, filmowo" Ryszard Jaźwiński mówił także o dokumentalnym filmie o Amy Winehouse i szwedzkiej produkcji zatytułowanej "Gołąb przysiadł na gałęzi i rozmyśla o istnieniu".

***

Tytuł audycji: Trójkowo filmowo
Prowadzi: Ryszard Jaźwiński
Goście: Jan A.P. Kaczmarek (kompozytor, zdobywca Oscara, twórca i dyrektor Transatlantyk Festivalu), Katarzyna Orysiak (przedstawicielka firmy dystrybucyjnej Gutek Film), Grzegorz Pieńkowski (organizator Letniej Akademii Filmowej w Zwierzyńcu), Małgorzata Borychowska (przedstawicielka firmy dystrybucyjnej Aurora Films)
Godzina emisji: 14.05

iwo/kd

Czytaj także

Jan A.P. Kaczmarek: Transatlantyk to impreza glokalna

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2014 13:15
- Używamy siły filmu i muzyki, żeby mówić o ważnych ideach społecznych, kulturowych i politycznych - mówi o zbliżającym się Transatlantyk Festival Poznań jego twórca i dyrektor Jan A.P. Kaczmarek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jan A. P. Kaczmarek zaprasza na festiwal o szerokiej sile rażenia

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2015 11:18
- W tym roku celebrujemy mały jubileusz, bo to już piąta edycja wydarzenia - mówił o Transatlantyku kompozytor Jan A. P. Kaczmarek.
rozwiń zwiń