Katarzyna Herman: skusiła mnie kobieca próżność

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2015 15:34
- Kiedy przeczytałam scenariusz "Pań Dulskich" bałam się, że nie będę miała nic do grania, że to będzie tylko taki bibelocik - mówiła w Trójce aktorka Katarzyna Herman. Czym uwiódł ją film?
Audio
  • Goście Ryszarda Jaźwińskiego m.in. o filmach "Panie Dulskie" i "Walka z szatanem" (Trójkowo, filmowo)
Katarzyna Herman zagrała w Paniach Dulskich Jasiewiczową
Katarzyna Herman zagrała w "Paniach Dulskich" JasiewiczowąFoto: mat. prom.

- Przez próżność kobiecą skusiłam się na te wspaniałe kostiumy z epoki. W każdej scenie moja postać jest inaczej ubrana, a stroje są przepiękne. To bardzo dużo dało i dużo zbudowało - przyznała aktorka.

Czytaj dalej
sebastian fabijański panie dulskie mat pras 1200.jpg
Sebastian Fabijański o kulisach gry w "Paniach Dulskich"

Dużą przygodą okazało się też partnerowanie na planie Krystynie Jandzie. - Z tego "odbijania piłeczki" zrobiło się dosyć intrygująco. Dla mnie samej było zaskakujące, jak ostatecznie widać na ekranie moją postać - powiedziała.

Katarzyna Herman opowiadała też m.in. o sensacyjnej tajemnicy filmu i kamerze, która jeździła na hulajnodze dziecięcej. Zdradziła też sporo ciekawostek z pracy przy kolejnych filmach, czyli "Córkach dancingu" i najnowszym obrazie Agnieszki Holland.

***

Tytuł audycji: Trójkowo, filmowo
Prowadzi: Ryszard Jaźwiński
Goście: Katarzyna Herman (aktorka), Sebastian Fabijański (aktor), Konrad Szołajski (autor filmu "Walka z szatanem"), Stefan Laudyn (dyrektor Warszawskiego Festiwalu Filmowego)
Data emisji: 4.10.2015
Godzina emisji: 14.05

ei/asz

Czytaj także

Katarzyna Zawadzka: nagroda w Gdyni mi pomogła

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2015 12:54
- Za każdym razem, gdy tu przyjeżdżam, jestem zaszczycona i szczęśliwa, że wpisałam się w historię tej imprezy - mówi o Festiwalu Filmowym w Gdyni aktorka Katarzyna Zawadzka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Noc Walpurgi", czyli prowadzenie Porsche bez prawa jazdy

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2015 18:34
- Kiedy przeczytałam scenariusz powiedziałam reżyserowi, że to tak, jakby dał mi czerwone Porsche podczas, gdy ja nie mam prawa jazdy. Bardzo chciałam to zagrać i jednocześnie czułam ogromny strach - wspominała Małgorzata Zajączkowska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Aleksander Sokurow i kino, które rodzi się z gniewu

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2015 01:16
Słynny rosyjski reżyser opowiadał w Trójce o buncie, który leży u podstaw jego twórczości. Jak mówił, gdy nagle umierają bliskie mu osoby, nie może się z tym pogodzić. Wzbiera w nim złość i sprzeciw...
rozwiń zwiń