"W objęciach węża" - opowieść o zderzeniu dwóch światów

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2015 15:59
Kilka dni temu odbyła się polska premiera obrazu Ciro Guerry pt. "W objęciach węża". - Takich filmów dzisiaj już się nie robi i właśnie dlatego jest on wyjątkowy - mówi w Trójce znawca kina Artur Liebhart.
Audio
  • Artur Liebhart, założyciel firmy dystrybucyjnej Against Gravity, opowiada o filmie "W objęciach węża" (Trójkowo, filmowo)
W objęciach węża to film łączący w sobie cechy co najmniej dwóch gatunków. Obraz zainteresuje zarówno wielbicieli ciekawej fabuły, jak i miłośników dokumentów (na zdjęciu: kadr z filmu)
"W objęciach węża to film łączący w sobie cechy co najmniej dwóch gatunków. Obraz zainteresuje zarówno wielbicieli ciekawej fabuły, jak i miłośników dokumentów (na zdjęciu: kadr z filmu)Foto: materiały promocyjne

Filmowa opowieść Guerry to historia relacji pomiędzy szamanem z Amazonii i dwoma naukowcami, którzy na przestrzeni 40 lat szukali w dziewiczych lasach świętej, leczniczej rośliny.

- Jest to obraz spotkania cywilizacji widziany oczami człowieka stamtąd. I być może właśnie dlatego tak bardzo spodobał się on jury konkursu tegorocznego festiwalu w Cannes, że przyznano mu główną nagrodę kina artystycznego. Teraz film walczy o nominację do Oscara - podsumowuje Artur Liebhart.

W audycji "Trójkowo, filmowo" możemy posłuchać także o muzyce do fiimu "11 minut", którą współtworzył Tomasz Organek, o tajnikach pracy specjalisty ds. rekonstrukcji cyfrowej i o wchodzącym wkrótce na ekrany polskich kin filmie "Slow West".

***

Tytuł audycji: Trójkowo, filmowo
Prowadzi: Ryszard Jaźwiński
Goście: Tomasz Organek (muzyk, współautor muzyki do filmu "11 minut"), Artur Liebhart (założyciel firmy dystrybucyjnej Against Gravity), Jędrzej Sabliński (prezes Di Factory, specjalista w dziedzinie rekonstrukcji cyfrowej), Anna Bielak (dziennikarka, krytyczka filmowa), Paula Szmidt (przedstawicielka firmy dystrybucyjnej M2 Films)
Data emisji: 15.11.2015
Godzina emisji: 14.07

iwo/pg

Czytaj także

"Płomień" - rozpalone emocje kinomanów

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2015 12:39
Kino greckie od kilku lat zaskakuje i intryguje publiczność. Kolejną wartą polecenia grecką propozycją filmową jest produkcja pt. "Płomień".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co słychać w polskim kinie?

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2015 11:19
"Co słychać w polskim kinie?" to nazwa cyklu proponowanego wielbicielom filmu przez Narodowy Instytut Audiowizualny. Podczas projekcji i spotkań z twórcami kina widzowie na własne uszy przekonają się, że obraz to tylko połowa produkcji.
rozwiń zwiń