"Moje córki krowy" - sprawy ostateczne podane w lekkim sosie

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2016 15:13
Reżyserka Kinga Dębska w obrazie "Moje córki krowy" opowiada niełatwą życiową historię. Robi to jednak w taki sposób, że widzowie śmieją się podczas kinowych seansów.
Audio
  • Ryszard Jaźwiński rozmawia z Tomaszem Schuchardtem, aktorem nominowanym do Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego, oraz z odtwórczyniami głównych ról w filmie "Moje córki krowy" Agatą Kuleszą i Gabrielą Muskałą (Trójkowo, filmowo/Trójka)
Kadr z filmu Moje córki krowy w reżyserii Kingi Dębskiej. Polska premiera filmu odbyła się 8 stycznia 2016 roku
Kadr z filmu "Moje córki krowy" w reżyserii Kingi Dębskiej. Polska premiera filmu odbyła się 8 stycznia 2016 rokuFoto: materiały promocyjne

- Temat filmu rzeczywiście jest trudny. Rzecz dotyczy odchodzenia rodziców, zamiany ról, czyli sytuacji, kiedy dzieci zaczynają opiekować się rodzicami, do tego dochodzi trudna relacja sióstr. Jednak wszystko to podane jest w sosie lekkości i pewnego wdzięku - mówi odtwórczyni jednej z głównych ról Agata Kulesza.

W rozmowie z Ryszardem Jaźwińskim Agata Kulesza i Gabriela Muskała (tytułowe siostry) mówią o inspiracjach reżyserki Kingi Dębskiej, swoich filmowych bohaterkach i pracy nad "lekko opowiedzianym, ale poważnym filmem".

W audycji możemy usłyszeć także rozmowę z Tomaszem Schuchardtem, aktorem nominowanym do Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego.

***

Tytuł audycji: Trójkowo, filmowo
Prowadzi: Ryszard Jaźwiński
Goście: Tomasz Schuchardt (aktor), Agata Kulesza (aktorka), Gabriela Muskała (aktorka), Anita Skwara (współorganizatorka festiwalu Regiofun)
Data emisji: 10.01.2016
Godzina emisji: 14.07

iwo/bch

Czytaj także

Filip Pławiak: ta propozycja to było wyzwanie

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2015 14:00
Gość Ryszarda Jaźwińskiego przyznaje, że po przeczytaniu scenariusza "Czerwonego pająka", bardzo chciał dostać rolę w tym filmie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jakub Gierszał - młoda twarz (nie tylko) polskiego kina

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2016 12:04
Na festiwalu Sundance publiczność zobaczy polskiego aktora w musicalu "Córki dancingu". Nie będzie to jednak jedyna produkcja, w której będzie można podziwiać talent Jakuba Gierszała.
rozwiń zwiń