"Na granicy" - film, dla którego zdziczał Marcin Dorociński

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2016 15:31
- Trzeba było sięgnąć trochę do realizmu i tarzać się w śniegu, ale trzeba też było użyć aktorstwa i dodać coś od siebie - mówi o pracy przy filmie "Na granicy" aktor Marcin Dorociński.
Audio
  • Goście Ryszarda Jaźwińskiego mówią o "Na granicy" i innych ważnych filmach ostatnich tygodni (Trójkowo, filmowo)
Rola Konrada była dla Marcina Dorocińskiego wymagająca m.in. ze względu na wyzwania sprawnościowe
Rola Konrada była dla Marcina Dorocińskiego wymagająca m.in. ze względu na wyzwania sprawnościowe Foto: mat. prom./ Kino Świat

"Na granicy" to inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia ojca (w tej roli Andrzej Chyra) i dwóch synów, którzy przyjeżdżają w Bieszczady, aby ułożyć sobie relacje po rodzinnej tragedii. Tajemniczy nieznajomy (Marcin Dorociński), pojawiający się w odciętej od cywilizacji górskiej bazie, wciąga bohaterów w mroczny świat przestępczego pogranicza.

Do tej roli Dorociński musiał zmienić się fizycznie. Schudł kilkanaście kilogramów, bo jego poprzednia rola, w filmie "Moje córki krowy", wymagała innego wyglądu . - Zapuściłem wąsy i brodę. Zacząłem dziczeć i stawać się tym filmowym Konradem - opowiadał w Trójce.

Zapraszamy do wysłuchania audycji, w której omówiliśmy najważniejsze wydarzenia ze świata filmu i premiery kinowe ostatnich dni. Wspominaliśmy też zmarłego kilka dni temu reżysera Andrzeja Żuławskiego.

***

Tytuł audycji: Trójkowo, filmowo
Prowadzi: Ryszard Jaźwiński
Goście: 
Marcin Dorociński (aktor), Leszek Teleszyński (aktor), Wojciech Szymański (korespondent Polskiego Radia w Berlinie), Joanna Łapińska (MFF T-Mobile Nowe Horyzonty), Dagur Kári (reżyser filmu "Fusi"), Jacek Braciak (aktor), Kamil Śmiałkowski (portal naekranie.pl)
Data emisji:
21.02.2016
Godzina emisji: 14.07

ei/mc

Czytaj także

"Lucyfer" - film inspirowany podświadomością

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2016 18:40
- Inspiracje to bardzo skomplikowana sprawa. Są ich dwa rodzaje: te bardzo widoczne, ale także podświadome - opowiada reżyser filmu "Lucyfer" Gust Van den Berghe.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Sprawiedliwy". Poruszająca historia rodzinna polskiego reżysera

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2016 13:33
Scenarzysta obsypanej nagrodami "Róży" debiutuje w roli reżysera filmu opartego na motywach jego rodzinnej historii. - Ta opowieść towarzyszyła mu całe życie - mówi o Michale Szczerbicu aktor Jacek Braciak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kino jak obrazy. Andrzej Wajda w Muzeum Narodowym

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2016 13:15
- Z okazji 90. urodzin Andrzeja Wajdy postanowiliśmy wspólnie z Muzeum Narodowym zorganizować przegląd jego filmów, od "Pokolenia" do "Tataraku" - mówi Natalia Chojna z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.
rozwiń zwiń