Sławomir Idziak wspomina współpracę z Natalie Portman

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2016 22:17
- Ona powinna być traktowana jak wzór. Jest niebywale pracowita, ciągle chce się uczyć, a jednocześnie jest uporządkowana - mówi o debiutującej w roli reżysera Natalie Portman operator filmowy Sławomir Idziak.
Audio
  • Polski operator Sławomir Idziak wspomina współpracę z Natalie Portman (Trójkowo, filmowo)
Kadr z filmu Opowieść o miłości i mroku w reżyserii Natalie Portman. Aktorka grała także jedną z głównych ról
Kadr z filmu "Opowieść o miłości i mroku" w reżyserii Natalie Portman. Aktorka grała także jedną z głównych rólFoto: mat. prasowe

To właśnie Sławimira Idziaka Natalie Portman wybrała do współtworzenia "Opowieści o miłości i mroku". Film, który w pierwszy piątek kwietnia wszedł do polskich kin, jest ekranizacją autobiografii Amosa Oza. - Miałem wyjątkowe szczęście, bo Natalie jest uroczą osobą, całkowicie normalną. Nie znosi tego, że jest traktowana jak gwiazda filmowa - wspomina operator.

Sławomir Idziak chwali Natalie Portman >>>

Czego Sławomir Idziak bardzo się bał przez rozpoczęciem współpracy z hollywoodzką gwiazdą? Jak dziś wspomina wspólne dwa miesiące na planie? I czy według niego Natalie Portman poświęci się w przyszłości aktorstwu, czy raczej reżyserii? Odpowiedzi na te pytania znajdą Państwo w dołączonym nagraniu. 

W audycji rozmawiamy także m.in. o przeglądzie nowego kina włoskiego Cinema Italia Oggi.

***

Tytuł audycji: Trójkowo, filmowo
Prowadzi: Ryszard Jaźwiński
Gość:
Anna Sańczuk (Stowarzyszenie "Nowe Horyzonty"), Paolo Gesumunno (Instytut Włoski), Adam Trzopek (warszawskie kino "Muranów"), Sławomir Idziak (polski operator filmowy), 
Data emisji: 3.04.2016
Godzina emisji: 14.07

fbi/mk

Czytaj także

Reżyserka "Niewinnych": chciałam być blisko prawdy

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2016 11:55
- Historia dzieje się na północy Polski, a ja chciałam być jak najbliżej faktów. Zorientowałam się, że znalezienie w Polsce odpowiedniego klasztoru i praca z polskimi aktorkami oraz ekipą spowoduje, że ten film będzie prawdziwy - mówi Anne Fontaine.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bój się cukru. Idź do kina

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2016 15:45
- Moja reakcja po obejrzeniu filmu "Cały ten cukier" była taka, że pobiegłam do lodówki i zaczęłam czytać etykiety. I przeraziło mnie to, co odkryłam - mówiła w Trójce Joanna Sawicka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dorota Kędzierzawska o "wtopionych w żużlowy klimat"

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2016 14:21
Kinomani znający dotychczasowy filmowy dorobek Doroty Kędzierzawskiej mogą być zaskoczeniu jej najnowszą propozycją.
rozwiń zwiń