Hiszpańskie kino zalewa Polskę. Pośmiejemy się

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2016 18:00
- W tym roku pokazujemy wyjątkowo dużo komedii, bo to one w zeszłym roku cieszyły się w Hiszpanii szczególnie dużą popularnością - mówiła o Tygodniu Kina Hiszpańskiego Kinga Kowalska.
Audio
  • Goście Ryszarda Jaźwińskiego m.in. o Tygodniu Kina Hiszpańskiego i festiwalu Łodzią po Wiśle (Trójkowo, filmowo/ Trójka)
Jednym z filmów festiwalowych jest Łatwy seks, smutne filmy
Jednym z filmów festiwalowych jest "Łatwy seks, smutne filmy"Foto: mat. promocyjne/Warner Music

Tydzień Kina Hiszpańskiego to coroczny przegląd najciekawszych produkcji Półwyspu Iberyjskiego. Festiwal prezentuje filmy z ostatnich lat, które odzwierciedlają bogactwo gatunkowe i tematyczne nowego kina hiszpańskiego. 16. Tydzień Kina Hiszpańskiego odbywa się w dniach 7-21 kwietnia 2016 w siedmiu Polskich miastach: Warszawie, Gdańsku, Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu, Katowicach i Łodzi.

Jak mówiła Kinga Kowalska, zainteresowanie projekcjami jest zaskakująco duże, trzeba nawet czasami dostawiać dodatkowe krzesła. W rozmowie z Ryszardem Jaźwińskim opowiedziała o filmach z przeglądu, w tym m.in. o parodiach komedii romantycznych czy przygód Jamesa Bonda.

***

Tytuł audycji: Trójkowo, filmowo
Autor: Ryszard Jaźwiński
Gość: Kinga Kowalska (współorganizatorka Tygodnia Kina Hiszpańskiego), Jakub Duszyński (Gutek Film), Agata Sakowicz (znawczyni kina ukraińskiego), Justyna Mytnik (studentka Szkoły Filmowej w Łodzi), Joanna Satanowska (studentka Szkoły Filmowej w Łodzi), Krzysztof Brzozowski (współorganizator festiwalu Łodzią po Wiśle)
Data emisji: 10.04.2016
Godzina emisji:
14.05

ei/mc

Czytaj także

Bój się cukru. Idź do kina

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2016 15:45
- Moja reakcja po obejrzeniu filmu "Cały ten cukier" była taka, że pobiegłam do lodówki i zaczęłam czytać etykiety. I przeraziło mnie to, co odkryłam - mówiła w Trójce Joanna Sawicka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Film o grzeszniku szukającym świętości

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2016 17:04
- Film "Pasolini" to historia ostatniego dnia życia włoskiego reżysera Piera Paolo Pasoliniego. Jest pretekstem do tego, by opowiedzieć o jego twórczości - mówi Anna Sańczuk ze Stowarzyszenia Nowe Horyzonty.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Mustang" - opowieść o cenie wolności

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2016 16:18
- To opowieść o pięciu młodych dziewczynach, które niczego tak bardzo nie łakną, jak wolności. A to dlatego, że tę wolność im się ogranicza - mówi Jakub Duszyński z firmy dystrybucyjnej Gutek Film.
rozwiń zwiń