Film o pierwszym e-mailu w historii ludzkości

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2016 17:15
- "Lo" to pierwsze litery, które pochodzą z pierwszego e-maila w dziejach ludzkości. Został wysłany w 1969 roku - mówi Artur Liebhart przedstawiając film Wernera Herzoga pt. "Lo i stało się. Zaduma nad światem w sieci" .
Audio
  • Film o pierwszym e-mailu w historii ludzkości (Trójkowo, filmowo)
Kadr z filmu Lo i stało się. Zaduma nad światem w sieci. To właśnie z tej maszyny wysłano pierwszy mail
Kadr z filmu "Lo i stało się. Zaduma nad światem w sieci". To właśnie z tej maszyny wysłano pierwszy mailFoto: Youtube/KinotekaMovie

Jak dodaje gość Ryszarda Jaźwińskiego, widzowie tego pełnometrażowego filmu dokumentalnego mogą poznać autora maila oraz zobaczyć i wręcz "poczuć zapach tej historycznej maszyny", z której wysłano pierwszy list elektroniczny. Więcej na temat filmu w nagraniu rozmowy.

W "Trójkowo, filmowo" mówimy także o festiwalu Hommage à Kieślowski, który niebawem rozpoczyna się w Sokołowsku. Poza tym Liliana Nieśpiał (współpracowniczka Pedro Almodovara) opowiada o pracy nad "Julietą".

W audycji możemy też posłuchać Jerzego Skolimowskiego, który otrzymał właśnie Złotego Lwa za całokształt twórczości podczas 73. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji.

***

Tytuł audycji: Trójkowo, filmowo
Autor: Ryszard Jaźwiński
Goście: Artur Liebhart (dyrektor festiwalu Docs Adainst Gravity), Dorota Paciarelli (dyrektor artystyczna festiwalu Hommage à Kieślowski), Liliana Nieśpiał (współpracowniczka Pedro Almodovara), Marek Lehnert (korespondentPolskiego Radia we Włoszech), Katarzyna Mazurkiewicz (pełnomocnik dyrektora Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej)
Data emisji: 28.08.2016
Godzina emisji:
14.08

fbi/ei

Czytaj także

Marcin Kowalczyk z irokezem w pierwszej hollywoodzkiej roli

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2016 17:30
- Rola, którą dostałem w hollywoodzkiej produkcji reżysera Alberta Hughesa nie była małym zadaniem. Spędziłem trzy miesiące na planie filmowym - opowiada aktor, Marcin Kowalczyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Przypadek" Kieślowskiego na nowo

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2016 14:43
Aleksandra Terpińska jest zwyciężczynią konkursu na scenariusz podczas festiwalu Nowe Horyzonty. Jej film będzie nosić tytuł "Najpiękniejsze fajerwerki ever" i jest inspirowany "Przypadkiem" Kieślowskiego.
rozwiń zwiń