Terminując u mistrza. Jak się pracuje z Pedro Almodovarem?

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2016 17:45
- Pedro Almodovar jest bardzo precyzyjnym reżyserem i już na wczesnym etapie, kiedy pisze scenariusz, główne role rozpisuje z myślą o aktorach, których chce obsadzić - opowiada współpracowniczka mistrza, Liliana Nieśpiał.
Audio
  • Liliana Nieśpiał opowiada o współpracy z Pedro Almodovarem (Trójkowo filmowo)
Julieta Almodóvara to zdaniem wielu krytyków wielki powrót hiszpańskiego mistrza (na zdjęciu kadr z filmu)
"Julieta" Almodóvara to zdaniem wielu krytyków wielki powrót hiszpańskiego mistrza (na zdjęciu kadr z filmu) Foto: Gutek Film/ mat. prom.

Liliana Nieśpiał współpracę z Almodovarem rozpoczęła jako asystentka ds. międzynarodowych w El Deseo, firmie producenckiej hiszpańskiego reżysera. W ostatnim filmie "Julieta" była koordynatorką działu artystycznego. Pracowała przy produkcjach od czasów "Volver" po "Julietę" z wyłączeniem obrazu "Przelotni kochankowie".

- Jestem jedyną Polką w El Deseo, bo większość pracowników to Hiszpanie. Jest to niesamowite doświadczenie, bo tak naprawdę to bardzo mała firma i panują bardzo przyjacielskie, wręcz rodzinne relacje, a każdy nowy film jest traktowany jak nowy członek rodziny - opowiada współpracowniczka mistrza.

W programie mówiliśmy o tym, jak Almodovar pracuje z aktorami, ile miesięcy trwa przygotowanie filmu i pierwszej roli Polki u Almodovara. Jaki stosunek do Pedra mają Hiszpanie? Zapraszamy do słuchania.

 ***

Tytuł audycji: Trójkowo, filmowo
Autor: Ryszard Jaźwiński
Gość: Liliana Nieśpiał (współpracowniczka Pedro Almodovara)
Data emisji: 4.09.2016
Godzina emisji:
14.40

sm/mp

Czytaj także

Filmowy ranking Pedro Almodóvara!

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2014 18:00
Pedro Almodóvar ogłosił swój ranking najlepszych filmów niehiszpańskojęzycznych 2014 roku. Na pierwszym miejscu jego listy znalazła się "Ida".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marcin Kowalczyk z irokezem w pierwszej hollywoodzkiej roli

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2016 17:30
- Rola, którą dostałem w hollywoodzkiej produkcji reżysera Alberta Hughesa nie była małym zadaniem. Spędziłem trzy miesiące na planie filmowym - opowiada aktor, Marcin Kowalczyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Przypadek" Kieślowskiego na nowo

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2016 14:43
Aleksandra Terpińska jest zwyciężczynią konkursu na scenariusz podczas festiwalu Nowe Horyzonty. Jej film będzie nosić tytuł "Najpiękniejsze fajerwerki ever" i jest inspirowany "Przypadkiem" Kieślowskiego.
rozwiń zwiń