41. Festiwal Filmowy w Gdyni: duża reprezentacja młodości

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2016 21:26
- Po raz pierwszy w historii gdyńskiego festiwalu większość filmów z Konkursu Głównego podpisana jest nazwiskami reżyserów trzydziestolatków - mówi dyrektor artystyczny imprezy Michał Oleszczyk.
Audio
  • 41. Festiwal Filmowy w Gdyni: duża reprezentacja młodości (Trójkowo, filmowo)
Kadr z filmu Królewicz Olch, który otworzy 41. Festiwal Filmowy w Gdyni
Kadr z filmu "Królewicz Olch", który otworzy 41. Festiwal Filmowy w Gdyni Foto: mat. promocyjne

Gość Ryszarda Jaźwińskiego podkreśla również, że to jeden z najwygodniejszych festiwali świata.  Dlaczego? Bo filmy pokazywane będą w trzech położonych w sąsiedztwie miejscach: Multikinie, Gdyńskim Centrum Festiwalowym i Teatrze Muzycznym. - W pięć dni będzie można obejrzeć to, co w polskim w kinie w danym roku jest najważniejsze i najciekawsze - dodaje Michał Oleszczyk.

Jakie obrazy zostaną pokazane w Gdyni? Kto powalczy o Złote Lwy? I który z wybitnych reżyserów będzie w tym roku wyjątkowo uhonorowany?

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji, w której o swoich filmach opowiedzieli: Andrzej Wajda ("Powidoki"), Kuba Czekaj i aktorka Agnieszka Podsiadlik ("Królewicz Olch" i "Baby Bump"), Mariusz Gawryś ("Sługi boże"), Klara Kochańska ("Lokatorki") oraz Bartosz Maciej Kowalski ("Plac zabaw").

***

Tytuł audycji: Trójkowo, filmowo
Autor: Ryszard Jaźwiński
Data emisji: 18.09.2016
Godzina emisji:
20.05

mk/ei

Czytaj także

Niezapomniany Krzysztof Kieślowski

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2016 14:39
2016 to w polskim kinie rok Krzysztofa Kieślowskiego. Z tej okazji w najbliższym czasie nie zabraknie możliwości, by lepiej poznać bądź przypomnieć sobie twórczość, wciąż bardzo cenionego w świecie, polskiego reżysera.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Plac zabaw". Zaskakujący debiut otwiera drzwi na międzynarodowe festiwale

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2016 11:40
- Horror społeczny, tak ten film określili Hiszpanie i chyba najbardziej trafnie - mówi Bartosz M. Kowalski, który debiutuje "Placem zabaw".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kryminalny thriller "Sługi boże". A wszystko zaczęło się od scholi

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2016 18:00
- Przeczytałem w gazecie, że we Wrocławiu powstała żeńska schola gregoriańska. Do tej pory schole gregoriańskie były tworzone przez mężczyzn. Pomyślałem, że to jest fajny punkt wyjścia do kryminalnej historii... - mówi o swoim filmie "Sługi boże" Mariusz Gawryś.
rozwiń zwiń