Reżyser "Placu zabaw": nie spodziewałem się aż takiej kontrowersji

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2016 12:55
- Spodziewałem się, że film będzie kontrowersyjny, bo przemoc wobec dzieci to nadal temat tabu. Ale nie spodziewałem się, że opinie będą aż tak ekstremalnie podzielone - mówił w Trójce Bartosz M. Kowalski.
Audio
  • Rozmowa m.in. o filmie "Plac zabaw" i festiwalu Ale Kino (Trójkowo, filmowo/ Trójka)
Na ekranie w Placu zabaw widzimy trójkę młodych debiutantów: Michalinę Świstuń, Nicolasa Przygodę, Przemka Balińskiego (na zdjęciu)
Na ekranie w "Placu zabaw" widzimy trójkę młodych debiutantów: Michalinę Świstuń, Nicolasa Przygodę, Przemka Balińskiego (na zdjęciu) Foto: mat. prom. Next Film

"Plac zabaw" to opowieść, której tłem jest niewielkie miasto w Polsce. Pokazuje dzień z życia nastolatków, którzy kończą szkołę podstawową. Niewinnie zapowiadające się spotkanie trójki bohaterów prowadzi do nieoczekiwanego, przerażającego finału. Scenariusz został oparty na faktach.

Na festiwalu filmowym w Gdyni Bartosz M. Kowalski dostał nagrodę za debiut reżyserski. Ale widzowie w wielu przypadkach film odrzucali, głównie przez scenę finałowa. - Zamysł od początku był taki, żeby przemoc pokazać jak najbardziej prawdziwie, bez filmowych ozdobników. To autentyczna historia, a nie wytwór mojej chorej wyobraźni - dodał reżyser.

Więcej na temat motywów reżysera i okoliczności powstania filmu "Plac zabaw" usłyszeć można w nagraniu audycji. W "Trójkowo, filmowo" usłyszeliśmy też m.in. relację Jana Niebudka z festiwalu Camerimage oraz rozmowę o 34. Międzynarodowym Festiwalu Filmów Ale Kino.

***

Tytuł audycji: Trójkowo, filmowo
Autor: Ryszard Jaźwiński
Goście: Bartosz M. Kowalski (reżyser), Jerzy Moszkowicz (dyrektor 34. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Ale Kino), Krystian Chmielecki (dyrektor Centrum Kultury w Tczewie), Jakub Duszyński (Gutek Film)
Data emisji: 27.11.2016
Godzina emisji: 20.10

ei

Czytaj także

Joanna Kulig w zupełnie nowej dla siebie roli

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2016 16:50
- Jak przeczytałam scenariusz, to pomyślałam, że to coś zupełnie innego niż do tej pory. Słyszę też od wielu osób, że jestem inna w tym filmie - powiedziała o roli w filmie "Pitbull. Niebezpieczne kobiety" grająca w nim Joanna Kulig.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Klęska urodzaju na Festiwalu Etiuda&Anima

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2016 13:29
- Mieliśmy klęskę urodzaju. Na konkurs napłynęło 1600 zgłoszeń. Wybraliśmy jedynie 40 filmów. Selekcjonerzy zgodnie przyznali, że to najlepszy konkurs od lat - opowiadają organizatorzy Festiwalu Filmowego Etiuda&Anima.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Komunia" - trudna historia rodzinna z autyzmem w tle

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2016 21:55
- Główny bohater "Komunii" nie chce być chłopcem. Wierzy, że jest zwierzęciem i że pewnego dnia wyrośnie mu sierść i pazury - opowiada reżyserka, Anna Zamecka.
rozwiń zwiń