Grażyna Szapołowska w zupełnie nowej roli

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2017 10:54
- Dla mnie to rzucenie się na głęboką, nieznaną wodę - przyznała w Trójce aktorka, która nagrała płytę zatytułowaną "Kochaj mnie".
Audio
  • Grażyna Szapołowska o swojej muzycznej przygodzie (Trójkowo, filmowo/ Trójka)
Kochaj mnie to debiutancka płyta Grażyny Szapołowskiej
"Kochaj mnie" to debiutancka płyta Grażyny SzapołowskiejFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Agencja Muzyczna Polskiego Radia oraz GRAMI-ART zapraszają 13 lutego o godz. 19 do warszawskiego studia im. W. Lutosławskiego na koncert Grażyny Szapołowskiej. Aktorka zaprezentuje utwory z płyty "Kochaj mnie".

Chociaż to jej debiut płytowy, przygoda Grażyny Szapołowskiej z muzyką trwa już znacznie dłużej. - Zaczęło się tak naprawdę w szkole filmowej. Już nawet na egzaminie wstępnym śpiewałam "Polską miłość" Wojtka Młynarskiego. Zagrałam też w musicalu "Lata 20., lata 30.", ale tam nie śpiewałam, to była magia kina - opowiadała artystka.

Czy tworzenie płyty to też rodzaj kreacji aktorskiej? Między innymi o tym usłyszeć można w nagraniu audycji, w której mówiliśmy ponadto o nominacjach do Orłów 2017, festiwalu filmowym w Berlinie i książce "Świat Andrzeja Fidyka".

***

Tytuł audycji: Trójkowo, filmowo
Autor: Ryszard Jaźwiński
Goście: Grażyna Szapołowska (aktorka, wokalistka), Andrzej Fidyk (dokumentalista), Dariusz Jabłoński (prezydent Polskiej Akademii Filmowej), Jakub Duszyński (Gutek Film)
Data emisji: 12.02.2017
Godzina emisji: 20.07

ei/pg

Czytaj także

Berlinale, czyli festiwal filmów dziewiczych

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2017 10:14
Już w czwartek rozpocznie się 67. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Berlinie. W tym roku polska kinematografia zaprezentuje dużo filmów, zarówno w konkursach jak i sekcjach towarzyszących.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Pokot" - ekologiczno-feministyczny thriller Agnieszki Holland

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2017 13:51
- Zbierając pieniądze na film mówiłam, że to anarchistyczny ekologiczno-feministyczny thriller z elementami czarnej komedii. I tak to już zostawmy - mówiła w Trójce Agnieszka Holland.
rozwiń zwiń